Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.  (Przeczytany 10205 razy)

jackusik

  • Gość
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« dnia: 2012-10-07, 23:20:40 »
Mam Kubuntu 11.04. KDE 4.6.5. Mam problem z automatycznym odczytem płyt z napędu optycznego. Kiedy włożę płytę, słyszę jak startuje napęd i zaczyna czytać nośnik. I nic. Mogę znaleźć płytę np. w Krusaderze. Mogę odtworzyć płytę, ale nie pojawia się okno wyboru, tak jak np. po włożeniu pendrive'a. Mogę temu zaradzić. Kiedy włożę płytę i kliknę prawym przyciskiem myszy na "Informacja o nowych urządzeniach" pojawia się przycisk: "Pokaż ukryte urządzenia". Zaznaczam wybór i wtedy pojawia się okno z opcjami wyboru. Problem w tym, że dział to tylko do wyłączenia komputera. Po ponownym uruchomieniu wszystko zaczyna się od początku.
Jak zachować wybór na stałe?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-10-08, 14:18:18 »
Próbowałeś w ustawieniach systemowych/urządzenia wymienne/konfiguracja automatycznej obsługi urządzeń wymiennych - "zaptaszkować" włącz automatyczne montowanie urządzeń wymiennych i automatycznie montuj urządzenia wymienne po podłączeniu
http://w63.wrzuta.pl/obraz/1JyuPfnL90n/zrzut_ekranu9

jackusik

  • Gość
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-10-10, 00:17:28 »
Już to próbowałem. Włączenie tej funkcji nie poprawia widoczności płyt DVD a skutkuje dziwną rzeczą. Pojawiające się pendrivy po kliknięciu na zamontuj znikają. Nie mogę ich znaleźć w systemie. Odznaczyłem funkcję "automatyczne montowanie urządzeń wymiennych" I co ciekawe?!! Krusader po kliknięciu na ikonę "lista dostępnych nośników" pokazuje płytę i pendrive'a.
Szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens walczyć z oporem materii! Myślałem, że "naprawienie" montowania płyt, to tylko kwestia zaznaczenia jakiegoś parametru. Problem, chyba, nie jest wart głębokich analiz.
Bardzo dziękuję Andrew 66 za pomoc i uwagę.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-10-10, 08:08:04 »
A próbowałeś założyć nowego użytkownika i zobaczyć jaki efekt jest na profilu domyślnym?

jackusik

  • Gość
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-10-10, 13:28:29 »
Nie. Nie sprawdzałem. Uruchomię dodatkowego użytkownika i dam znać.

jackusik

  • Gość
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-10-10, 22:37:43 »
Whoo... Szczerze mówiąc nie wierzyłem, ale nowy użytkownik, ustawienia domyślne pomyślnie montują płytę!!! Problem tylko w tym, że nie mogę znaleźć różnic między moimi aktualnymi ustawieniami a ustawieniami domyślnymi!!!

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-10-11, 08:52:02 »
Ja od pewnego czasu nie szukam różnic, bo szkoda mi czasu. Szybciej sobie upiększę domyślny profil niż znajdę buga. problem rozwiązuję usuwając katalog  
Cytuj
home/użytkownik/.kde
jako root z profilu z bugiem i mam domyślne ustawienia. Pozdrawiam

jackusik

  • Gość
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-10-11, 22:38:28 »
W zasadzie bardzo dobry pomysł!! Jest jednak za dużo różnic między "gołym" systemem a moim obecnym. Zmiana powoduje, że nie mogę uruchomić X'ów. Może wystarczy przegrać jakąś część ../.kde, ale całego katalogu nie można.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-10-11, 23:21:16 »
Jak kiedyś  próbowałem częściowo usunąć w aptosid - to mi system nie startował-dlatego usuwam cały katalog. Trochę dziwne, że x-y nie chcą Ci się uruchomić - już nie jest dziwne- usunąłem na vbox,  bo mam kubuntu i miałem ten sam efekt- xy nie wstały- dlatego trzymam się z daleka od systemów ubuntu podobnych. Naprawa polegała, na zainstalowaniu środowiska fluxbox i mc. Zalogowaniu się do fluxbox i usunięciu .kde. Powtórne zalogowanie na uszkodzenego użytkownika w kde powoduje, że masz ustawienia domyślne. Z kde,  jak jesteś zalogowany jako root na koncie użytkownika w kubuntu nie usuniesz ustawień kde- powinienś ctrl+alt+f1 zalogować jako root i wtedy usunąć katalog .kde.

jackusik

  • Gość
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-10-12, 23:34:07 »
Wydaje mi się, że wykonałem wszystko prawidłowo!!! Zalogowany jako root nadałem staremu .kde nazwę .oldkde i skopiowałem z katalogu /home/gosc katalog .kde
Moim zdaniem nie mogę uruchomić X'ów, bo za dużo jest zmian w starym .kde w stosunku do katalogu podstawowego.
Bardzo dziękuję za pomoc i zainteresowanie!!! Pozostanę przy starym .kde. Jak napisano wyżej, szukanie błędu to szukanie igły w stogu siana. Jakoś będę musiał z tym żyć. Myślałem, że naprawa będzie rzeczą prostą.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-10-13, 23:22:34 »
Nie uruchamia się Xserver czy nie uruchamia się KDE? Bo to duża różnica. Ja mam co prawda Ubuntu 11.10 z doinstalowanym KDE 4.8.2 i usuwanie katalogu .kde nie powoduje u mnie żadnych problemów. Może to jakiś błąd tej wersji KDE.

jackusik

  • Gość
Płyta DVD. Brak automatycznego montowania.
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-05-05, 22:33:32 »
Chciałem po czasie kontynuować wątek.
Mam nowe .kde. Większość działa. Mam tylko problem z odtworzeniem konta mailowego. Uruchomiłem kontakty w akonadi, przeniosłem stary /home/.../.kde/share/apps/kontact ale konta ani "żółtych karteczek"  nie odzyskałem.
Szukałem w internecie, ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś pomoże?