Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: "Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)  (Przeczytany 18356 razy)

lukaso666

  • Gość
Taki tam poboczny zupełnie wątek z uśmiechem w tle ;)

Mniej więcej od czasów jądra 2.6-coś-tam (poprawcie mnie - mogę się mylić...) w działce desktopowej linux.pl istnieje adnotacja, że kolejna edycja konkursu niebawem :D W sumie ani mnie to ziębi, ani grzeje (nawet nie chcę wygrać :D), ale brzmi to zabawnie z punktu widzenia starych wyjadaczy na tym portalu, aczkolwiek atrakcyjnie dla nowych czytelników/-czek :)

Częstotliwość wysyłania screenów przez użytkowników poszczególnych dystrybucji, nie powala, niemniej co nieco tam się pojawia, więc - pod rozwagę adminów - może warto byłoby rzucić coś tytułem nagrody, jako swoistą "mobilizację" dla newbies, którzy eksperymentują ze swoimi biurkami i środowiskami/wm-ami? :)

Może w tym kompletnie nieprzydatnym wątku moglibyśmy zaproponować, co ową nagrodą mogłoby być? :)

Pzdr :)

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-09-23, 21:49:24 »
Cytat: lukaso666
Mniej więcej od czasów jądra 2.6-coś-tam (poprawcie mnie - mogę się mylić...
2.6.66 :D
Cytat: lukaso666
w działce desktopowej linux.pl istnieje adnotacja, że kolejna edycja konkursu niebawem :D W sumie ani mnie to ziębi, ani grzeje (nawet nie chcę wygrać :D), ale brzmi to zabawnie z punktu widzenia starych wyjadaczy na tym portalu, aczkolwiek atrakcyjnie dla nowych czytelników/-czek :)[/b]
Zgadzam się. Sam ostatnio przy wrzuceniu mojego screen'a mocno się nad tym zastanowiłem.

Cytat: lukaso666
Częstotliwość wysyłania screenów przez użytkowników poszczególnych dystrybucji, nie powala, niemniej co nieco tam się pojawia, więc - pod rozwagę adminów - może warto byłoby rzucić coś tytułem nagrody, jako swoistą "mobilizację" dla newbies, którzy eksperymentują ze swoimi biurkami i środowiskami/wm-ami? :)

Może w tym kompletnie nieprzydatnym wątku moglibyśmy zaproponować, co ową nagrodą mogłoby być? :)
Mnie osobiście po prostu nie wypada na łamach tego portalu zaproponować nagrody :D :D ;D

My z pewnością sami byśmy sobie ją wybrali... ekhm... tj. kupili lub napędzi....naprędce zorganizowali :D

p.s
Temat dobry do dalszego poruszenia, mam nadzieję, że Redakcja coś z tym zrobi, ja tu tylko... sprzątam :)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-09-24, 20:29:11 »
No cóż, możemy rozpisać kolejny konkurs na zrzuty ekranu :)

Proszę o propozycje ciekawych nagród - no i tanich, nasz budżet nie zapewni super nagród (a ze sponsorami to różnie bywa).

PS. Adnotacja nie znikała bo konkurs "miał być niebawem wznowiony"... no ale różnie to się potoczyły losy ludzi pracujących nad stroną i trochę się to przeciąga :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

  • Gość
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-09-24, 21:53:15 »
Karta pamięci z zainstalowaną dowolną dystrybucją Linux'a + czytnik?

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-09-25, 13:43:37 »
A jaki jest limit kwoty na nagrody?
Może warto do karty z linuksem dorzucić jeszcze jakiś Raspberry PI, czy inny mini komputer, ze względu na trudną dostępność tego pierwszego?

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-09-26, 20:19:58 »
Cytat: mateo86
A jaki jest limit kwoty na nagrody?
Może warto do karty z linuksem dorzucić jeszcze jakiś Raspberry PI, czy inny mini komputer, ze względu na trudną dostępność tego pierwszego?
Raspberry nie jest taki drogi, zmieściłby się w limicie :)

Coś jeszcze? Jakieś pomysły?
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

lukaso666

  • Gość
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-10-02, 17:24:04 »
Ha, jednak temat ruszył - cieszę się :)

Podoba mi się pomysł mateo 86 na Raspberry; w gruncie rzeczy nagrody mogą być symboliczne. Kubki z pingwinem (bądź logiem jakiejś dystrybucji), pendrive z distrem, koszulki, bleble... Moim zdaniem chodzi głównie o jakiś symboliczny drobiazg sprawiący radochę nowym użytkownikom/uzytkowniczkom linux.pl :) Nie wiem, czy np. jakaś półroczna/roczna prenumerata jakiegoś czasopisma linuxowego jest warta rozważenia...

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-10-06, 22:28:29 »
Cytat: lukaso666
HNie wiem, czy np. jakaś półroczna/roczna prenumerata jakiegoś czasopisma linuxowego jest warta rozważenia...
Wtrącę się.
Powyższe chyba raczej jest strzałem w piętę, a to dlatego, iż tak czy siak mamy możliwość czerpania zawartych w prasie informacji z i po prostu sieci.
Prędzej lub póżniej treści widniejące na papierze są dostępne z ftp wydawnictwa, którego nie wypada mi tu reklamować ;)
Oczywiście nośniki dołączane do prasy zostają nośnikami, ale czy to jakiś problem?

Jak już mam coś od siebie zaproponować to  Raspberry + koszulka z napisem a'la neutralne określenie systemu operacyjnego :)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
"Niebawem" znaczy, kiedy? Pytanie w materii nieistniejącego konkursu:)
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-10-07, 16:41:00 »
Raspberry+ gadżet związany z linux (długopis, koszulka,kubek) albo distro na dvd np debian+pomoc przy instalacji i konfiguracji - oczywiście na forum...