Nowe posty

Autor Wątek: Dystrybucja czy własna "kompozycja"..?  (Przeczytany 2517 razy)

kreon

  • Gość
Dystrybucja czy własna "kompozycja"..?
« dnia: 2012-09-14, 01:17:30 »
Witam, mam pytanko na które do tej pory niezbyt udało mi się znaleść odpowiedź wertując już tego typu fora od dłuższego czasu. Mianowicie potrzebuję systemu operacyjnego dla komputera o jednym, specyficznym przeznaczeniu, w zasadzie mającym wykonywać jedną określoną aplikację (coś na zasadzie kiosku internetowego). Mile widzianym było by więc, aby nie posiadał on zbyt wiele funkcjonalności, które i tak nie zostaną wykorzystane a działając w tle spowalniały by tylko właściwe przeznaczenie. Z drugiej strony, miałby to być w miarę funkcjonalny system, posiadający interfejs graficzny, wspierający media i porty we/wyj... Czy zatem sądzicie, że któraś dystrybucja nadawałaby się do takiego celu? Czy może lepiej próbować samemu coś 'skomponować'..? Od razu zaznaczam, iż nie mam jeszcze zbyt sporego doświadczenia w systemach uniksowych, ale projekt też nie jest na już i ma właśnie pomóc mi się niejednego nauczyć - byłbym tym samym wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki, w którą stronę podążyć :) Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

  • Gość
Dystrybucja czy własna "kompozycja"..?
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-09-14, 22:31:24 »
Zacznij od LMDE - poznasz trochę środowisko Linux'owe jak i ową społeczność - przejdź na Debiana - następnie Arch / Gentoo. Na upartego, idzie się wyrobić w trzy kwartały (jak nie mniej).

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Dystrybucja czy własna "kompozycja"..?
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-09-15, 09:31:51 »
Jeśli chodzi o kiosk internetowy to są także właśnie takie specjalistyczne dystrybucje.

http://lmgtfy.com/?q=linux+kiosk+internetowy
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji