Nowe posty

Autor Wątek: ASUS x53sc Core i3 GF GT540M 6GB RAM jaki LINUX?  (Przeczytany 24376 razy)

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2765
  • 1709
    • Zobacz profil
ASUS x53sc Core i3 GF GT540M 6GB RAM jaki LINUX?
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-09-19, 20:59:43 »
@ vanhelzing
przepraszam , masz rację trochę się z tym kernelem zagalopowałem.

Edit:
@ vanhelzing
Przypomniało mi się, sterowniki niektóre są zależne od kernela
- w knoppixie kiedyś nie działało mi montowanie partycji ntfs po zmianie kernela
- ostatnio kolega męczył się ze znalezieniem sterowników do swojego routera z tpsa ,
  na jego dystrybucje nie było sterowników
( producent nie stworzył takich na linuxa)
 Były sterowniki nie oficjalne , ale musiałby kompilować sterowniki
 + jeszcze dodać inny patch (edytowany) przy kazdej zmianie kernela , którego nie potrafił zrobić.
 W końcu inny kolega za darmo wysłał mu router z którym już nie było problemów.

Cytuj
I tu prośba do firmy tpsa , orange  oraz ich klientów,
wymagajcie takich modemów i routery
które mają także sterowniki na linuxa
i nie ma z nimi problemów.
A za prawde powiadam Wam , wtedy nigdy nie będziecie mieli problemów
 z połączeniem internetu w linuxie.
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
ASUS x53sc Core i3 GF GT540M 6GB RAM jaki LINUX?
« Odpowiedź #16 dnia: 2012-09-25, 20:58:37 »
Cytat: tele
tu prośba do firmy tpsa , orange  oraz ich klientów,
wymagajcie takich modemów i routery
które mają także sterowniki na linuxa
i nie ma z nimi problemów.
A za prawde powiadam Wam , wtedy nigdy nie będziecie mieli problemów
 z połączeniem ineretu w linuxie.
Ttipsy, oranżady, nietje - mają w du...szy to, że będziesz krzyczeć o jakieś sterowniki, a i jeśli je dołączą do płyty instalacyjnej to mają w du..szy to, że początkujący user nie potrafi sobie poradzić z ich obsługą i tak, czy siak usłyszysz w telefonie pomocy technicznej wielkie jąknięcie, wielki wzdech i propozycję uzyskania pomocy na forach linuksowych.

Dalej idąc to nie byłbym też takim pesymistą, albowiem wszelkie speedtouch'e, sagem'y i livebox'y nie muszą mieć dostarczanych sterowników.
Dwa pierwsze modemy to standard i konfiguracja połączenia za ich pomocą na linuksie zajmuje mniej niż dwie minuty.
Livebox - tam dostajesz się przez wpisanie nr IP urządzenia w pasku adresu przeglądarki i dostajesz się do panelu zarządzania.
Kwestia innych sprzętów, oferowanych przez oranżadę też jest w większej części rozwiązana, co sprowadza się do ściągnięcia kilku zdaje się paczek lub nawet jednej - na tę chwilę nie pamiętam, a to zawsze można zrobić choćby u kumpla z "drugiego bloku".
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

wolf1234658

  • Gość
ASUS x53sc Core i3 GF GT540M 6GB RAM jaki LINUX?
« Odpowiedź #17 dnia: 2012-09-25, 22:05:18 »
Pobierz sobie fedore 17 najnowsza tylko wersje DVd bedziasz mial odrazu sporo programow i podczas instalacij bedziesz mogl wybrac srodowisko albo zainstalowac sobie kilka . Ja  bawie sie fedora od dawna jest menadzer pakietow . Z konsoli instaluje sie latwo programy np. yum install amarok i enter sam pobiera sobie wymagane elementy rozwiazuje zaleznosci . (Ja nie lubie nowego gnome 3) .wybierz sobie KDE albo xfce (KDE ladniej wyglada zobacz na youtube). A w gnome 3 zeby miec ikonki na pulpicie zainstaluj gnome tweak tool  poczytaj o tym w necie :)l