Nowe posty

Autor Wątek: błąd przy botowaniu instalacji ubuntu 12.04  (Przeczytany 3918 razy)

carsfan91

  • Gość
błąd przy botowaniu instalacji ubuntu 12.04
« dnia: 2012-09-09, 16:50:40 »
Witam mam problem z instalacją ubuntu 12.04 . Podczas bootowania płyty wyskakuje fioletowy ekran potem znika miga w rogu kursywa po czym znika i wyskakuje jakies zdanie po angielsku zebu w razie pomocy wpisac help a na dole jest wiersz polecenia zaczunający sie od initramfs: tak jest przy każdym ubuntu 12.04 czy 12.10 beta 3 . Konfiguracja laptopa to AMD Turion 64 x2 1.8 gefroce 8600 GS 4 GB ram . Pozdrawiam.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
błąd przy botowaniu instalacji ubuntu 12.04
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-09-10, 12:55:43 »
1. Poprawnie wypalone ISO?
Jak i czym to wykonałeś?

2. Sumy się zgadzają?

3. Jak wygląda u Ciebie procedura bootowania?
a. po prostu start kompa z ustawionym w biosie bootowaniem z płyty?
b. a może jakieś inne patenty?
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

carsfan91

  • Gość
błąd przy botowaniu instalacji ubuntu 12.04
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-09-10, 23:14:51 »
Płytkę wypaliłem za pomocą ultraiso potem nero . Sumy w porządku. Bootowanie na moim laptopie odbywa się automatycznie po włączeniu komputera lub można nacisnąć klawisz F12 i samemu wybrać w listy napęd . Z płytką jest w porządku dziś sprawdzał kumpel na swoim laptopie. Wszystko ładnie mu poszło do wyboru partycji i dalej anulował bo chciał aby sprawdzić czy działa a nie instalowac ubuntu. Żeby było śmieszniej ściągnąłem przez noc opensuse najnowszy i starszy , xubuntu ostatni i mandrive ostatnią . To samo co z ubuntu z tym że opensuse poszło trochę dalej bo zaczeło instalować jakiś kernel po tym wyskoczył komunikat że nie ma płyty w napędzie a była. Ponowiłem instalacje kilka razy i za kazdym razem to samo. Czy to wina sprzętu ? Win vista , 7 i 8 którą mam obecnie działają płynnie i instalacja bez problemu . Może linux się gryzie z płytą główną AMD ??? Bo gdzieś przeczytałem że jest taka możliwość . Pozdrawiam.