Nowe posty

Autor Wątek: Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9  (Przeczytany 3526 razy)

vonjur

  • Gość
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« dnia: 2005-10-29, 18:23:54 »
Cześć
w jaki sposób doinstalować do tego programu obsługę napisów, walcze z tym jakiś czs i nic proszę o pomoc
pozdro jur

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-29, 19:15:23 »
2005-10-29 18:23:54 vonjur napisał:

> Cześć
 > w jaki sposób doinstalować do tego programu obsługę napisów, walcze z tym jakiś czs i nic
 > proszę o pomoc
 > pozdro jur

Jesli nie musisz koniecznie używć DVD Shrink to wypróbuj GeexBox\\'a.Dziuała nieźle i nic nie musowo doinstalowaywać.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

vonjur

  • Gość
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-29, 21:53:20 »
2005-10-29 19:15:23 roca napisał:

> 2005-10-29 18:23:54 vonjur napisał:
 >
 > > Cześć
 >  > w jaki sposób doinstalować do tego programu obsługę napisów, walcze z tym jakiś czs i
 > nic
 >  > proszę o pomoc
 >  > pozdro jur
 >
 > Jesli nie musisz koniecznie używć DVD Shrink to wypróbuj GeexBox\\'a.Dziuała nieźle i nic nie
 > musowo doinstalowaywać.


dzięki za odpowiedz
Program z opisu jest zajefajny jest tylko małe ale................jak go zainstalowć, ściągnołem go załego, zrobiłem dodatkową partycję no ale co dalej.................
pozdro jur
 >

yetio

  • Gość
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-29, 17:48:21 »
Hi.
Mam taki problem. Potrzebuje dyskietki startowej do Knoppixa 3.9. Mam knoppixa na dysku, posiadam tez plyte z tym systemem, ale nie mam pojecia jaka komenda jest na utworzenie dyskietki startowej.
Prosze o podanie jakiejs wskazowki jak chociaz uruchomic knoppixa, nie koniecznie przy pomocy dyskietki.
Z gory wielkie thx
Pozdrawiam
yetio

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-29, 19:29:04 »
2005-10-29 17:48:21 yetio napisał:

> Hi.
 > Mam taki problem. Potrzebuje dyskietki startowej do Knoppixa 3.9. Mam knoppixa na dysku,

Miałem kiedyś knoppixa i wiem, że podczas instalacji knoppix proponował utworzenie dyskietki startowej

 > posiadam tez plyte z tym systemem, ale nie mam pojecia jaka komenda jest na utworzenie
 > dyskietki startowej.
 > Prosze o podanie jakiejs wskazowki jak chociaz uruchomic knoppixa, nie koniecznie przy pomocy
 > dyskietki.

Z tego by wynikało, że nie zainstalowałeś lub źle zainstalowałeś bootloadera, albo że w nim cos grzebałes i spie...łeś. Knoppix jest dystrybucja liveCD więć ureuchom go z płyty

 > Z gory wielkie thx
 > Pozdrawiam
 > yetio

pozdrawiam roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

yetio

  • Gość
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-29, 20:31:46 »
nie ale wiesz nie o to chodzi. z plyty nie chce bo dlugo sie wszystko wczytuje. wlasnie dlatego zainstalowalem go na hdd. a niedawno mi sie dyskietka do uruchamiania zgubila i kompletnie nie wiem jak go uruchomic.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-29, 21:17:56 »
2005-10-29 20:31:46 yetio napisał:

> nie ale wiesz nie o to chodzi. z plyty nie chce bo dlugo sie wszystko wczytuje. wlasnie dlatego
 > zainstalowalem go na hdd. a niedawno mi sie dyskietka do uruchamiania zgubila i kompletnie nie
 > wiem jak go uruchomic.
 >

Odpalanie kompa dyskietki startowej musiało się kiedyś tak skonczyć - kiedy uda ci się uruchomić linuksa zainstaluj sobie LILO w MBR - to jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo wygodniejsze rozwiązanie :-)

A co do dyskietki startowej - czytaj tutaj:

http://www.knoppix.pl/faq/ (punkt 9),

ew. "Poznaj linux w 24 godziny" str. 22-23

pozdrawiam roca

Tak na marginesie - zrozumiałem twoj problem bardzo dobrze :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

yetio

  • Gość
Z kad wziaść dyskietke startowa do Knoppixa 3.9
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-02, 17:23:29 »
Dzieki za info :]