Nowe posty

Autor Wątek: libcurl  (Przeczytany 2118 razy)

halfman

  • Gość
libcurl
« dnia: 2012-08-30, 12:20:42 »
Witajcie,

większość serwerów gier oferowanych przez serwisy typu gamepad.pl czy pukawka.pl i podobne stoją na linuxie, pracuję nad skryptem .lua który po wgraniu na serwer gry zwiększa jej możliwości.

Skrypt działa na windowsie poprawnie, jednak potrzebuje aż 6 dodatkowych plików .dll:
- curl.dll
- lua5.1.dll
- ssleay32.dll
- cryptoeay32.dll
- libcurl-4.dll
- libz.dll

Niestety moja wiedza na temat linuxa jest niewielka i stąd moje pytanie gdzie mogę dostać ich odpowiedniki bo skrypt .lua bez modułu curl nie chce działać.

Znalazłem coś takiego: http://curl.haxx.se/dlwiz/?type=lib&os=Linux tylko skąd mam wiedzieć jaki "flavour" jest wgrany na serwerowni ?

Czy da się znaleźć pliki .so kompatybilne z każdym linuxem ?

Ściągnąłem stamtąd jakąś paczkę .deb co się z tym robi ? Takie rozszerzenie jest mi nieznane..

Pozdrawiam i liczę na pomocne odpowiedzi :)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
libcurl
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-08-30, 13:55:45 »
1. W ogólności nie ma plików .so kompatybilnych z każdym Linuksem.
2. To ty musisz wiedzieć, jakiego Linuksa masz na serwerze (dystrybucja, wersja, 32/64 bity). Niestety na linux.pl mamy cięcia budżetowe i zwolniliśmy wszystkie wróżki.
3. eay'e są charakterystyczne dla Windows. Z tego co wiem, Linux ich nie potrzebuje jako osobnego produktu, w każdym razie są częścią OpenSSL wkomponowane w którąś z bibliotek.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy