Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne  (Przeczytany 6466 razy)

mychemickal

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« dnia: 2012-08-08, 02:04:22 »
Witam serdecznie ,
jestem nowym użytkownikiem Ubuntu 12.04 . System naprawdę przypadł mi do gustu poza kilkoma szczegółami . Jestem graczem lubię sobie od czasu do czasu pograć w gry typu Soldat ,Cs 1.6 ,KAG ,SWAT 4 i wiele innych gierek z uwagi na to że mam komputer poniżej średniej klasy " Intel Celeron D 3,2ghz , 1GB ram ,320GB dysk ,Gt240 1GB " nie jestem w stanie pograć w bardziej wymagające gry . Steam jak i wyżej wymienione gry nie chodzą za ciekawie odpalone przez Wine "Posiadam wgraną bibliotekę DirectX 9.0c, Sterowniki Graficzne wyłączoną synchronizacje poziomą i system jest zaktualizowany " w Cs 1.6 mam fps na poziome 15-40 fps przy czym na windowsie miałem min 80-100fps . Kolejna sprawa ,czy przy tych parametrach sprzetowych był by problem z instalacją wirtualnej maszyny i doinstalowaniu Windowsa xp zalezy mi na tych grach i dodatkowo na ventrilo 2.1.4 ,ze skypa nie korzystam ? Odchodząc od tematu Gier i Wine ,pojawił się pewien problem ,ogladam sporo anime online . To anime jest zazwyczaj polączone z niejakim "JW playerem" na windowsie działalo to bez żadnych przycięć a w ubuntu nie nadaję się do oglądania . Przy okazji wciąż nie wiem jak przerzucić ikony Zamknięcia ,Maksymalizacji i Minimalizacji na prawą stronę .

Za wszelką pomoc dziękuje i pozdrawiam :)

Może zaproponujecie "lepszą ,lżejszą ,szybszą " dystrybucje która była by w stanie przebić te jakże symboliczne wymagania Windowsa Xp " 64mb ram ,400mhz pro i karta graf. z vga :) " jeszcze raz pozdrawiam . Proszę o nie proponowanie "Ubuntu 11.04 , 10.04 ,Linuxa mint 13 ,puppy linuxa "albo pomóc mi go ogarnąć " ,kubuntu ,lubuntu ,open suse " i kolejny raz pozdrawiam :PPP .Przepraszam że pisze tak strasznie nie do rzecznie ale godzina późna nie chce mi się nad tym zastanawiać . Teraz nie pozdrowie XD

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-08-08, 07:40:16 »
Trolujesz, czy na prawdę nie rozumiesz, że linux ma problem z grami z windowsa?
W ostatnim Twoim temacie przecież wszyscy próbowali Ci wyjaśnić, że na linuksie jeszcze nie pograsz.

Więcej nie wyciśniesz, te gry co wymieniasz są zoptymalizowane pod directx. Na linuksie nie masz czegoś takiego. Jest OpenGL. Wszystkie emulatory, implementacje API itp. tłumaczą instrukcje directx na opengl. Zajmuje to trochę czasu i zabiera sporo z wydajności.
Jeśli binarka nie jest zoptymalizowana pod linuksa, pod kernel i opengl (czyli to co reprezentuje normalna gra z windowsa) - nie ma szans na komfortową grę. Wirtualna maszyna nie rozwiąże problemu, bo hostującym systemem (czyli tym, który ma bezpośredni dostęp do sprzętu) nadal jest linux.

Poza tym - jeden problem - jeden temat.
Późna godzina nie usprawiedliwia niechlujstwa w pisaniu. Trzeba było poczekać do rana i wtedy napisać.

mychemickal

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-08-08, 12:21:27 »
Nie nie trolluje ,po prostu usilnie próbowałem zrobić z linuxa windowsa . Wszystki za to przepraszam z grami na linuxa się poddaje . Ale nie uzyskałem odpowiedzi na 2 pytania dotyczace samego linuxa .

1. Jak przerzucić ikony Zamknięcia ,Maksymalizacji i Minimalizacji na prawą stronę .
2. Dotyczące problemu z JW Playerem .

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-08-08, 14:50:19 »
Cytat: mychemickal
Witam serdecznie ,
jestem nowym użytkownikiem Ubuntu 12.04 . System naprawdę przypadł mi do gustu poza kilkoma szczegółami . Jestem graczem lubię sobie od czasu do czasu pograć w gry typu Soldat ,Cs 1.6 ,KAG ,SWAT 4 i wiele innych gierek z uwagi na to że mam komputer poniżej średniej klasy " Intel Celeron D 3,2ghz , 1GB ram ,320GB dysk ,Gt240 1GB " nie jestem w stanie pograć w bardziej wymagające gry . Steam jak i wyżej wymienione gry nie chodzą za ciekawie odpalone przez Wine "Posiadam wgraną bibliotekę DirectX 9.0c, Sterowniki Graficzne wyłączoną synchronizacje poziomą i system jest zaktualizowany " w Cs 1.6 mam fps na poziome 15-40 fps przy czym na windowsie miałem min 80-100fps . Kolejna sprawa ,czy przy tych parametrach sprzetowych był by problem z instalacją wirtualnej maszyny i doinstalowaniu Windowsa xp zalezy mi na tych grach i dodatkowo na ventrilo 2.1.4 ,ze skypa nie korzystam ? Odchodząc od tematu Gier i Wine ,pojawił się pewien problem ,ogladam sporo anime online . To anime jest zazwyczaj polączone z niejakim "JW playerem" na windowsie działalo to bez żadnych przycięć a w ubuntu nie nadaję się do oglądania . Przy okazji wciąż nie wiem jak przerzucić ikony Zamknięcia ,Maksymalizacji i Minimalizacji na prawą stronę .

Za wszelką pomoc dziękuje i pozdrawiam :)

Może zaproponujecie "lepszą ,lżejszą ,szybszą " dystrybucje która była by w stanie przebić te jakże symboliczne wymagania Windowsa Xp " 64mb ram ,400mhz pro i karta graf. z vga :) " jeszcze raz pozdrawiam . Proszę o nie proponowanie "Ubuntu 11.04 , 10.04 ,Linuxa mint 13 ,puppy linuxa "albo pomóc mi go ogarnąć " ,kubuntu ,lubuntu ,open suse " i kolejny raz pozdrawiam :PPP .Przepraszam że pisze tak strasznie nie do rzecznie ale godzina późna nie chce mi się nad tym zastanawiać . Teraz nie pozdrowie XD
Wróć na Windows. Przynieś nam wszystkim ulgę.

lukaszw

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-08-08, 15:08:38 »
Nie prawdą jest, że na linuxie zupełnie nie pograsz (aczkolwiek nie we wszystko).
Inna sprawą jest to, że będziesz miał ostro pod górkę, ale jeśli naprawdę lubisz kombinować to próbuj.
Maszynę wirtualną całkowicie do tego celu odradzam, ponieważ skutkuje to wręcz gigantycznym spadkiem wydajności.
Jeśli chcesz mieć dystrybucję lekką to ją musisz sobie sam spersonalizować.
Z Ubuntu to ci raczej nie wyjdzie. Ubuntu do gier wymaga więcej niż Windows XP.
Do tego celu najbardziej nadają się dystrybucje, np.: Gentoo, Arch.
Szczerzę wątpię abyś sobie dał z nimi radę, ponieważ są one przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników.
Możesz próbować zainstalować system podstawowy Debiana, a potem doinstalować aplikacje najmniej ciężkostrawne dla sprzętu.
Na linuxie musisz się liczyć ze spadkiem wydajności, dlatego ważne jest, aby system był naprawdę obcięty do granic możliwości.
Ponadto na fps w przypadku kart nvidia może (nie zawsze) wpływać parametr rejestru: UseGLSL (domyślnie włączony).
Aby go wyłączyć trzeba wprowadzić drobną zmianę w rejestrze (najlepiej przy pomocy winetricks): UseGLSL trzeba ustawić na disabled.
Piszę to dlatego, że uważam, że wine powinno być narzędziem przejściowym pomiędzy Windowsem, a Linuxem i konsolą do gier.
W razie niepowodzenia zostaje opcja Windows + Linux.

mychemickal

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-08-08, 23:18:38 »
Osobiście ogrom możliwości linuxa mnie przeraża . Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba dual boot ,czyli mój stan obecny . Gdy będę miał ochotę pograć po prostu odpalę Windowsa . Ale wciąż nie dostałem odpowiedzi na pytanie jak we wcześniejszym poście .
Przy okazji grałem już w trzy naprawdę fajne gry bezpośrednio na linuxa " Assult Cube, Nexuiz i KAG 2d " po mimo naprawdę fajnej grafiki oprócz KAG, oczywiście mi nie chodzi o samą grafikę a o dynamikę i inne walory które posiada gra . Grałem bez najmniejszych problemów . Nie pozostaje mi nic innego jak czekać aż koncerty tworzące gry zainteresują się linuxem .

A co do tematu dystrybucji Arch (Kde) odpada ,z gentoo pewnie sobie nie poradzę ale co mi szkodzi spróbować ,gdzieś nawet znalazłem informacje na temat kafejki internetowej (przystosowanej dla graczy) właśnie opartej na gentoo .

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-08-09, 11:42:08 »
Arch to nie KDE. Arch to Arch; to tylko distro. Nie myśl, że środowisko graficzne jest przypisane do danego distro, bo tak nie jest. Na każdym distro możesz mieć takie środowisko graficzne jakie chcesz.

Loped

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-08-10, 00:16:46 »
Arch ma bogate wiki, więc nawet jak jesteś początkującym, powinieneś sobie poradzić z jego instalacją i wczesną konfiguracją. Mimo, że Arch ostatnio pożegnał się z AIF, instalacja nie jest taka trudna, a distro godne polecenia ;).

mychemickal

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-08-10, 14:53:42 »
Problem z lagami w Jw Playerze dałem radę rozwiązać ,okazało się że strona była na tyle mocno przepakowana reklamami i innymi pierdołami ,co skutkowało spowolnieniem odtwarzania a film był w dodatku HD . Dograłem do firefoxa ad block i po sprawie .

staraksiazka

  • Gość
Ubuntu 12.04 Wine/Steam/Gry/Wirtualna Maszyna/Inne
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-08-13, 13:30:06 »
ehh , aż trudno uwierzyć że same reklamy potrafiły narobić tyle lagów