Dystrybucje Linuksa > Gentoo

Update systemu

<< < (2/3) > >>

vanhelzing:
1) Sprawdź czy interfejs jest na liście

--- Kod: ---
ifconfig
--- Koniec kodu ---
2) Jeżeli sterownik masz skompilowany jako moduł, to upewnij się, że jest załadowany. Powinna być jego nazwa na liście z polecenia

--- Kod: ---
lsmod
--- Koniec kodu ---
Jeżeli nie, albo dla pewności, możesz załadować go

--- Kod: ---
modprobe atl1c
--- Koniec kodu ---
(nie mam tej karty, więc piszę na ślepo)

Upewnij się, że moduł się załadował (lsmod)

3) Postaw interfejs.


--- Kod: ---
ifconfig eth0 up
ifconfig
--- Koniec kodu ---
Drugi ifconfig powinien pokazać Ci interfejs z wyzerowanymi wartościami.

4) Uruchom dhcpcd albo inny program, którego używasz do pozyskiwania ustawień.


--- Kod: ---
dhcpcd eth0
ifconfig
--- Koniec kodu ---
Ifconfig powinien pokazać właściwe ustawienia.

5) Jeżeli zadziała, to masz z górki. Jeżeli nie, spróbuj skonfigurować interfejs i trasę ręcznie.

eryk188:
Próbowałem już tego wszystkiego co napisałeś. Ten moduł jest własciwy , ponieważ mi działa w innej dystrybucji. Natomiast polecenie ifconfig pokazuje jedynie lo i nieznaną mi nazwę sit0.  Przekompilowałem też jądro dodając Atheros L2 Fast (wydaje mi się że to jest ta karta)
--- Kod: ---
[*]   Atheros devices                                                       │ │  
  │ │         Atheros L2 Fast Ethernet support                                    │ │  
  │ │     < >     Atheros/Attansic L1 Gigabit Ethernet support                        │ │  
  │ │     < >     Atheros L1E Gigabit Ethernet support (EXPERIMENTAL)                 │ │  
  │ │     < >     Atheros L1C Gigabit Ethernet support (EXPERIMENTAL)
--- Koniec kodu ---
Ale nadal się eth0 nie pojawiło. Nie działa również polecenie lspci , lspci -v.

--- Kod: ---
bash: lspci: nie znaleziono polecenia
--- Koniec kodu ---
Wyczytałem też że Gentoo może inaczej nazywać kartę i trzeba ten plik usunąć?

--- Kod: ---
Usuń etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules i rebootuj, bedzie sie nazywac eth0 od tego momentu
--- Koniec kodu ---
Coś jest nie tak. Teraz zauważyłem że polecenie lsmod pod Gentoo nie pokazuje żadnego modułu.
--- Kod: ---
Module                  Size  Used by
--- Koniec kodu ---
Pod chrootem widać wszystkie moduły.

vanhelzing:
Gwiazdka przy nazwie oznacza, że sterownik zostanie wkompilowany w jądro i nie będziesz mieć modułu na liście modułów. Musiałbyś zaznaczyć go jako "" i dopiero wtedy będziesz mógł go sobie ładować. Ale nie sądzę, żeby w tym był problem.

Jeżeli używasz menuconfig do konfiguracji, to opcją "Help" możesz dowiedzieć się jak będzie się nazywać moduł, i z tego, co widzę, to dla "Atheros L2 Fast Ethernet support" jest to atl2, natomiast "atl1c jest dla "Atheros L1C Gigabit Ethernet support", więc może po prostu wybierasz niewłaściwy sterownik.

Udev niewiele zdziała, jeżeli nie zaznaczysz właściwego sterownika. Od biedy możesz skompilować wszystkie Atherosy jako moduły i wtedy powinien się załadować właściwy.

"sit0" to inna bajka i w tym przypadku nie ma znaczenia.

eryk188:
To już nie mam pomysłu jak to naprawić. Dla pewności dodałem wszystkie co widać. A przy ostatnim Atheros L1C pokazuje help mój moduł karty. Jednak nadal nie działa eth0.

--- Kod: ---
[*]   Atheros devices                                                       │ │  
  │ │         Atheros L2 Fast Ethernet support                                    │ │  
  │ │         Atheros/Attansic L1 Gigabit Ethernet support                        │ │  
  │ │         Atheros L1E Gigabit Ethernet support (EXPERIMENTAL)                 │ │  
  │ │         Atheros L1C Gigabit Ethernet support (EXPERIMENTAL)                 │ │  
  │ │     [*]   Broadcom devices
--- Koniec kodu ---
Może jest jeszcze  inne ustawienie w menuconfig  od tego chipsetu Atheros? Lub mam niepoprawny make.conf i namieszane z flagami USE.

Paweł Kraszewski:
Atherosy wymagają do pracy firmwaru w katalogu /lib/firmware. Skopiuj z działającego systemu.

Off-Topic: Uważasz, że Gentoo jest najlepszym wyborem dla Ciebie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej