Nowe posty

Autor Wątek: Błąd wejścia/wyjścia oraz automatyczne logowanie Backtrack  (Przeczytany 3129 razy)

kozzi193

  • Gość
Witam.

Zainstalowałem dystrybucję USB Backtracka: Backtrack 5 R2 build 211 PL 32 bit Gnome i mam dwa (głupie) pytania:

1.
Ściągnąłem wersje BackTrack'a z kilkoma zainstalowanymi programami(nie chciałem, ale jak są to już niech będą). Zaznaczam że dopiero się uczę użytkować Linuksa więc jestem totalnym laikiem. I przy otwieraniu zainstalowanych Kadu czy Skype czy Tlen wyświetla się podobny błąd: Wykonanie procesu potomnego "usr/local/bin/kadu" (Błąd wejścia/wyjścia) się nie powiodło.

Moje pytanie: czy to znaczy że te programy są źle zainstalowane czy jakoś muszę inaczej się odwołać do tych programów czy coś jeszcze?!

2.
Mam automatyczne logowanie na root. Wiele osób radzi żeby nie korzystać z roota iż można sobie system zepsuć tylko z innego usera a potem przełączać się na root'a w razie potrzeby praw administratora.

Więc moje pytanie brzmi: da się jakoś usunąć automatyczne logowanie?!
i skoro tam też jest tryb graficzny to jest możliwość zarządzania user'ami w trybie graficznym?

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3067
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Błąd wejścia/wyjścia oraz automatyczne logowanie Backtrack
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-07-20, 21:51:33 »
Kupiłem sobie Barreta M82 i kiedy gramy w ze znajomymi paintballa to za każdym razem jak trafię kumpla to on, hm, znika. Da radę coś z tym zrobić?

A na poważnie. Czy wy wszyscy (początkujący) macie jakiegoś pier*olca z BackTrackiem? Chce być cool na dzielni czy co?

BackTrack nie jest dystrybucją ogólnego przeznaczenia. Nie został stworzony, żeby używać go na desktop. Jest specjalistycznym narzędziem dla pentesterów, administratorów i specjalistów d/s bezpieczeństwa (czy jak tam na polski tłumaczy się "Security Officer").

Chcesz zacząć przygodę z Linuksem, użyj przeznaczonej dla tego dystrybucji. Ubuntu, OpenSUSE, Fedora, Mint czy Mandriva. Jak się nauczysz, zejdziesz krok niżej w "user frendliness" - CentOS, Debian, Arch, PLD. Jak tego się nauczysz zejdziesz jeszcze krok niżej. Gentoo, Open/Free/NetBSD. Jak to opanujesz, zaczniesz zejdziesz na poziom klucza i śrubokręta, czyli LFS. Potem zaczniesz robić własne, specjalizowane dystrybucje. Na razie skup się na pierwszym stopniu.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

kozzi193

  • Gość
Błąd wejścia/wyjścia oraz automatyczne logowanie Backtrack
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-07-20, 22:42:08 »
Spokojnie.... Backtrack'a wybrałem bo:
1. jakilinux.org to zaproponował mi
2. znajomy informatyk mi zaproponował żebym to ruszył w wakacje przed studiami informatyki...
 Więc zamiast niepotrzebnej gadaniny w Twoich pierwszych słowach mógłbyś coś sensownego Moderatorze powiedzieć... Bez urazy ale początek Twojej wypowiedzi to śmieć... Dziękuję za radę żeby zacząć od innych dystrybucji... Ale ja się uparłem i chce nauczyć się 3 kroki wyżej... Więc odpowiedź na pytanie 2 już znam... Ale czy na 1 jest ktoś w stanie udzielić mi jakiejś konstruktywnej odpowiedzi która mi pomoże a nie zniechęci przez głupie (użyje słowa Moderatora) pier****nie ... Dziękuję

Offline 1709

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2769
  • 1709
    • Zobacz profil
Błąd wejścia/wyjścia oraz automatyczne logowanie Backtrack
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-07-21, 10:14:07 »
2. Nigdy jeszcze nie używałem jeszcze BackTrack-a
ale gdzies w opcjach systemowych, a także jak instalowałes system dodaje się nowych użytkowników. Może ktoś mający ten system konkretniej powie jak.
Pzykład z ubuntu
http://newinubuntu.blogspot.com/2010/08/dodawanie-nowego-uzytkownika.html

w swoim systemie pewnie masz instrukcje do tego ,wpisujesz w konsoli-terminalu:
man adduser
,strzałką wdół lub kółkiem myszy zjezdzasz w dół i czytasz
http://www.youtube.com/watch?v=VMbBY5ko2zE

1. Masz coś z zależnościami nie tak.

szukaj "Zależności" zeby dowiedzieć się wiecej.
http://damlab.pl/poradnik-debiana/handbook/index.php
PS: Brak polskiej czcionki, nie jest to brak lenistwa, a jej brak w systemie i brak czasu na reczne poprawki.