Nowe posty

Autor Wątek: Kompilacja kernela 3.4.6  (Przeczytany 2998 razy)

CzarnyPiotrus

  • Gość
Kompilacja kernela 3.4.6
« dnia: 2012-07-22, 12:09:58 »
Witam. Mam CentOS 5.5 zainstalowany na VMware. Muszę mieć wersję 5.5 ze względu na soft do streamingu który wymaga takiej wersji. Chciałbym zainstalować jądro w wersji 3.4.6. Jeszcze nie mam w tym doświadczenia. Kompilacja kończy się zawsze jak na screenie http://viktor.v220.pl/screen_kompilacja.jpg
Będę wdzięczny za pomoc, podejrzewam że problemem może być wirtualnie zainstalowany linux - VMware podaje nieodpowiednie informacje o sprzęcie? To tylko przypuszczenia.

Offline vanhelzing

  • Users
  • Prawie jak Guru
  • ****
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Kompilacja kernela 3.4.6
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-07-22, 12:59:05 »
Z jakich źródeł instalujesz kernel? Z zewnętrznych, czy z pakietu?

Jeżeli z zewnętrznych, to problem może być ze zgodnością plików nagłówkowych systemowych (instalowanych w "/usr/include") oraz dostarczanych z kernelem. Te dwie gałęzie są różne i muszą być ze sobą zgodne. Ja mam np. kernel w wersji 3.4.5, oraz pliki nagłówkowe serii 3.4.

Spróbuj zaktualizować odpowiednie pakiety dostarczane z systemem do najnowszej wersji (w CentOS, to zdaje się "kernel-devel", ale mogę się mylić), a dopiero wtedy skompilować kernel.

[dodane]
Moduły kompilujesz z nagłówkami z "/usr/src/linux", a nie "/usr/include".

CzarnyPiotrus

  • Gość
Kompilacja kernela 3.4.6
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-07-23, 16:31:36 »
Jajko jest instalowane z źródeł (kernel.org). Obecnie mam wersje 2.6.18, sprawdzałem czy nie ma przypadkiem jakiś łatek do tej wersji ale nie ma. Gdzieś wyczytałem że jak ma się instalować nowe jądro to najlepiej załatać stare dostępnymi patchami.
Zaktualizowałem paczki yum, ale mówi mi przy instalacji paczek że kernel-devel jest w najnowszej wersji. Kompilowałem na początku z folderu "/usr/src/kernels/linux-3.4.6" teraz z "/usr/src/linux" poleceniem make all. Jeśli o to chodzi. Efekt ten sam.