Nowe posty

Autor Wątek: 2 dyski 2 systemy..  (Przeczytany 2363 razy)

fenix440

  • Gość
2 dyski 2 systemy..
« dnia: 2005-10-29, 00:53:53 »
Posiadam dystrybucje ,,Fedora Core 4\\" !!!
Nie wiem w jaki sposob skonfigurowac karte Broadcom
!!! Prosze o wskazówki !!!
Sciagnalem driver do tej karty po rozpakowaniu mial rozszerzenie img !!! nastepnie go zamontowalem !!!!
Co zrobic dalej ???

  • Gość
2 dyski 2 systemy..
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-29, 00:17:23 »
mam pytanie zanim zaczne sie tym wszystkim bawic.. mam w tym momencie dwa puste dyski na jednym chce zainstalowac linuxa (w tym przypadku jest to mandrake) na drugim windowsa.. w jakiej kolejnosci to robic (jak podlaczac dyski? windows na slave?) i jak pozniej skonfigurowac bootowanie? (powiedziano mi gdzies zeby najpierw zainstalowac windowsa po czym podlaczyc drugi dysk zainstalowac linuxa a lilo 'samo wszystko zrobi' wole jednak to potwierdzic w lepszych zrodlach) przy instalacji wybierac mbr czy pierwsza partycje dysku?

Maciek_Rutecki

  • Gość
2 dyski 2 systemy..
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-29, 13:06:59 »
2005-10-29 00:17:23 miii_mako napisał:

[...]
 > bootowanie? (powiedziano mi gdzies zeby najpierw zainstalowac windowsa po czym podlaczyc drugi
 > dysk zainstalowac linuxa a lilo 'samo wszystko zrobi' wole jednak to potwierdzic w lepszych
 > zrodlach) przy instalacji wybierac mbr czy pierwsza partycje dysku?

Tak zrobic, z tym ze Windowsa instalowac na dysku podlaczonym jako master i oczywiscie instalowac jako pierwszy. Linux nie ma takich wymagan.

Drobna uwaga, na dysku z Windowsem zrob sobie partycje, gdzie Linuks umiesci katalog "/boot" (25 MB - potem podczas partycjonowania dysku pod Linuksem zaznaczysz odpowiednia opcje), pozwoli to na uruchomienie Windowsa, po wyjeciu drugiego dysku z Linuksem (choc nie jest to konieczne, ale wygodne. Lilo/Grub umiesc tez w MBR tego dysku).

--
Maciek

  • Gość
2 dyski 2 systemy..
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-30, 15:57:40 »
dziekuje bardzo za pomoc.. od razu lzej ^_^