Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.  (Przeczytany 8815 razy)

  • Gość
Witam!

Postawiłem sobie Debiana z XFCE. Schemat instalacji mniej więcej wyglądał tak: instaluję czysty system (netinst) i potem dobieram sobie pakiety (aptitude) już po instalacji podstawy. I mam kilka problemów z samym środowiskiem.

1. Pod xfce4-terminal nie trybi mi autouzupełnianie: apti(tab-działa) pur(tab-nie-działa). W drugim miejscu zazwyczaj mi do tej pory działało. Z tego co wyczytałem, to muszę mieć bash comletion, które oczywiście posiadam. Gdzie to ewentualnie przestawić, o ile się da?

2. Zwijanie okienek dwukrotnym kliknięciem nie działa. Wówczas kiedyś tam wcześniej mi to działało, przynajmniej pod openSUSE / Xubuntu. Nie wiem jak do tej pory było z XFCE pod Debianem, bo zazwyczaj stawiałem go z fluxbox'em. Da się z tym coś zrobić?

3. Zaznaczenie tekstu np całej linijki tekstu, czy to w edytorze (np mousepad) czy w przeglądarce internetowej - brak. Muszę przejechać po całości, co jest dla mnie niewygodne. Da się to przestawić? Szukałem i nic nie znalazłem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-06-23, 18:50:36 »
1. Jak klepniesz 2 razy tab, wyświetlają się podpowiedzi? Może Zsh bardziej Cię zadowoli.

2. Tego typu rzeczy konfigurowało się w ustawieniach dekoratora okien.

Pozdrawiam!

  • Gość
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-06-23, 22:17:45 »
@roobal

1. Co do ścieżek - owszem, wszystko działa, ale ani pod xterm'em ani pod xfce4-terminal nie trybi sposób podany w pierwszym poście).
2. Lipa, nie. Próbowałem, mam nawet w myszce klawisz od "dwuklików" i ten też nie jest przyjmowany na pasku tytułowym.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-06-24, 04:06:16 »
1. To nie zależy od terminala, ale od powłoki. Terminal jest tylko emulatorem, a w nim możesz mieć uruchomioną dowolną powłokę, np. Bash, Sh, Csh, czy wspomiany Zsh.

2. Niestety nie używam Xfce, ale z tego co pamiętam, kiedyś ustawiało się to w ustawieniach menedżera okien.

Pozdrawiam!

  • Gość
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-06-24, 19:54:23 »
@roobal

1. Ale pod tty1 wszystko działa jak należy, tylko problem jest z terminalami graficznymi i nie bardzo mogę dojść, czemu tak się dzieje..

2. No właśnie doszedłem, gdzie się to ustawia. Tylko, że nie działa. Póki co, 2 i 3 sobie odpuszczam.

Ksanderon

  • Gość
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-06-25, 08:21:58 »
co do zaznaczania - wystarczy, że klikniesz przed linią a następnie shift+end.
Ja nie pracuję przy edycji tekstu, więc niestety nic lepszego nie podpowiem.

odnośnie zwijania okien- ktoś coś tu napisał o tym na xfwm4:
http://404.g-net.pl/?tag=xfwm

nie wiem co chcesz powiedzieć przez "apti(tab-działa) pur(tab-nie-działa)" jeśli chodzi o podpowiedz do aptitude purge to specjalnie zainstalowałem xfce4-terminal i działa bez zarzutu na moim testingu. Na co dzień używam tildy i urxvt, może któryś z pakietów z nimi związanych coś dodaje- nigdy w to nie wchodziłem.

  • Gość
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-06-25, 21:34:15 »
@Ksanderon

Podpowiadanie - jak sam to nazwałeś - już działa, znalazłem dobre rozwiązanie.
Za podpowiedzi dotyczące XFCE dzięki --> zerknę w niedalekiej przyszłości.

  • Gość
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-06-27, 21:11:44 »
Odnośnie punktu 2 z pierwszego postu - działa - spróbuj jeszcze pokombinować z szybkością dwukrotnego kliknięcia. Jeśli chodzi o punkt 3 - też działa - mousepad - dwukrotne kliknięcie na dowolnym wyrazie z danej linii zaznacza całą linię.
Cytat: info
apt-cache policy xfce4
xfce4:
  Zainstalowana: 4.8.0.3

Ksanderon

  • Gość
xfce4-terminal - autouzupełnianie / zwijanie / zaznaczanie.
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-06-28, 09:34:19 »
co do zaznaczania wiersza- u mnie na iceweaselu zauważyłem, że działa to tak: kliknięcie podwójne zaznacza wyraz a potrójne szybkie całą  linijkę.