Dystrybucje Linuksa > Gentoo

Problemy z siecią.

<< < (2/2)

Paweł Kraszewski:
Z tego co widzę, to BCM4313 jest nie wspierany (jeszcze) przez drivery b43 (tzw WIP - Work In Progress).

Śledź ich stronę sterownika B43, który docelowo ma obsługiwać ten chipset. W chwili obecnej logika jest wykryta, ale driver nie obsługuje samego nadajnika (tzw PHY):

b43-phy0: Broadcom 4313 WLAN found (core revision 24)
b43-phy0 ERROR: FOUND UNSUPPORTED PHY (Analog 10, Type 8, Revision 1)
b43: probe of bcma0:0 failed with error -95

Pomóc może jeden z dwóch innych sterowników: wl albo brcmsmac.

Pierwszy jest w pakiecie net-wireless/broadcom-sta.
Drugi z nich jest w kernelu w drzewie Device Drivers/Network Device Support/Wireless LAN/Broadcom IEEE(...)SoftMAC adapter (to jest opcja CONFIG_BRCMSMAC, mój kernel to 3.2.16-gentoo-ck1, jest to standardowe 3.2.16-gentoo z łatkami BFS+BFQ, więc niewiele nowsze od Twojego).

Któryś pewnie zadziała...

P.S. Z ilości "śmieciowych" driverów wnioskuję, że chyba używasz genkernel (konfiguracja NUMA, LEDy, pomiar temperatury procków VIA, drivery do pilotów video, drivery 1-wire, LEgo USB tower i inne). Poświęć trochę czasu na poczytanie dmesg-a, lspci -k i sam zrób sobie konfigurację pod swój przęt. Będzie szybciej wstawać system i mniejsze prawdopodobieństwo konfliktów sterowników.

davepi:
Odświeżam, gdyż niestety nic nie pomogło. Musiałem zaktualizować jądro, żebby móc w niego wepchnąć brcmsmac (3.4.0). Wicd łączy się z siecią przewodową. Działa także przycisk włącz wyłącz wifi (wcześniej nie działo się nic po jego naciśnięciu).

http://pastebin.com/1P2dJNSU

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej