Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.  (Przeczytany 4573 razy)

radekp

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« dnia: 2005-10-28, 12:49:11 »
Witam!! Zainstalowalem sobie linuxa mandrake 10.1 i chce skonfigurowac internet i niemam pojecia jak.W winxp mam tak skonfigurowane ze za kazdym razem musze sie laczyc z internetem przy starcie systemu.
Jest podane nr ip, login i haslo. Jak to mozna skonfigurowac pod linuxem

darvark

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-28, 13:04:15 »
czrodziejem nie jestem wiec sie glupio zapytam, przez co laczysz sie z netem? moze cos wiecej powiesz,typ karty sieciowej, ewentualnie modemu ktorego uzywasz. bo taki sposob logowania moze byc gdzie tylko sobie admin zazyczy

radekp

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-28, 13:12:34 »
Moja karta sieciowa jest zintegrowana z plyta glowna NvidianForce mcp Networking Adapter. Jestem w sieci bezprzewodowej.karte sieciowa mam podlaczona do acces pointa i dalej do anteny.

chmooreck

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-28, 13:45:37 »
no to faktycznie... teraz wszystko wiemy...

darvark

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-28, 14:04:06 »
uzywasz radiusa czy cos w tym stylu do autoryzacji w sieci?? jak nie to poszukaj o sieciach wifi w linuksie, nawet tu gdzies byl artykul o tym, a forum jest pelne takich watkow

radekp

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-28, 14:42:17 »
ja nie uzywam karty radiowej.tylko zwykla sieciowke wiec nic mi tu nieda artykol o sieciach wifi.chodzi mi tylko jak skonfigurowac polaczenie.gdzie wpisac ip z ktorym sie lacze i jak sie logowac uzywajac loginu i hasla.

nieprzyjaciel

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-28, 04:17:52 »
Witam, moim problem jest  nie to ze cos mi nie dziala.
Problemem jest wlasnie to ze dziala :).
Mam w tej chwili na Fedorze Core 4 zainstalwane dwie karty,
jedna zintegrowana via8235 oraz SB Live.
Fedorce Core mam od paru dni, mam juz wszystko poinstalowane. Chce aby mi dzialaly takie programy jak Skype i TeamSpeak.
Problem jest tak ze nie mam zielonego pojecia jak ustawic alse i cale to oss na tylko jedna karte SB.
Tej zintegrowanej wogule nie chce uzywac bo ma zepsute wejscie audio i w sumie tylko przeszkadza.
Jak mozna ustawic by karta SB byla moja domyslna karta tak aby przynajmniej wiekszoc domyslnych programow muzycznych korzystaly tylko z niej.
Gdy pruboje sobie ustawic program np team speak, to nie jestem w stanie ustawic tak dzwieku aby bylo mnie slychac. W opcjach mam do wyboru dev/dsp
lub jakis inny. (probowalem dev/dsp1)
W skype tez mam do wyboru miedzy tymi dwoma, ale i tak mnie nie slychac przez te programy.
Pomozcie prosze.



zebra

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-28, 08:42:26 »
2005-10-28 04:17:52 nieprzyjaciel napisał:

> Witam, moim problem jest  nie to ze cos mi nie dziala.
 > Problemem jest wlasnie to ze dziala :).
 > Mam w tej chwili na Fedorze Core 4 zainstalwane dwie karty,
 > jedna zintegrowana via8235 oraz SB Live.
 > Fedorce Core mam od paru dni, mam juz wszystko poinstalowane. Chce aby mi dzialaly takie
 > programy jak Skype i TeamSpeak.
 > Problem jest tak ze nie mam zielonego pojecia jak ustawic alse i cale to oss na tylko jedna
 > karte SB.
 > Tej zintegrowanej wogule nie chce uzywac bo ma zepsute wejscie audio i w sumie tylko
 > przeszkadza.
 > Jak mozna ustawic by karta SB byla moja domyslna karta tak aby przynajmniej wiekszoc domyslnych
 > programow muzycznych korzystaly tylko z niej.
 > Gdy pruboje sobie ustawic program np team speak, to nie jestem w stanie ustawic tak dzwieku aby
 > bylo mnie slychac. W opcjach mam do wyboru dev/dsp
 > lub jakis inny. (probowalem dev/dsp1)
 > W skype tez mam do wyboru miedzy tymi dwoma, ale i tak mnie nie slychac przez te programy.
 > Pomozcie prosze.
 >
 >
 >
Wyłacz karte w biosie.

nieprzyjaciel

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-28, 21:56:59 »
> Wyłacz karte w biosie.

Ok, spoko zrobilem tak mam juz jedna karte muzyczna , jest spoko pozmienialem troche tylko jeszcze w modprobe.conf
Musze jednak zmienic pytanie. Poniewaz program taki jak team speak i Skype nadal mi nie dzialaja.
To znaczy nie slychac mnie jak mowie przez mikrofon.
Na teamspeak mogle sluchac jak inni do mnie mowia, ale ja sam nie moge. Uzywajac w Fedorze KMix probowalem na rozne sposoby to ustawic ale i tak nic.
Mikrofon dziala i jezeli sobie podlosze sobie mikrofon to sam siebie moge sluchac, ale program nie odbiera mi tego.
Macie jakies pomysly??
Dla mnie to jest wazne poniewaz np Skype uzywam do dzownienia do rodzinki i nie chce sie bawic sie w rebootowanie tylko dlatego ze musze uzywac windowsowego skype.
Pomocy :)


nieprzyjaciel

  • Gość
Mam Dwie Karty. Jak Przestawic Karte muzyczna.
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-18, 13:12:24 »
Witam chcialem tylko dopisac ze juz rozwiązał się problem sam.
Chodzi mo to ze działą mi Skype i TeamSpeak.
Działa mi za sprawą złej regulacji głosnosci.
Odziwo w moim przypadku nawet mikrofon nie musial byc podglosniony zeby mozna mnie bylo slychac w programie.

Wystarczy ze podnioslem kontrolke AC97
w "Odtwarzanie" i podnioslem kontrolke Caputure w zakladce "Nagrywanie"
Reszta raczej nie ma wiekszego znaczenia.