Zgodność sprzętu z Linuksem > Urządzenia wielofunkcyjne

HP Deskjet F2290 drukarka[?]skaner[no]

(1/2) > >>

silva2007:
Witam wszystkich :)
Bardzo proszę o pomoc. Jestem laikiem jeśli chodzi o linux. Posiadam w domu sieć bezprzewodową. Na komputerze stacjonarnym (Win 7) mam zainstalowane urz.wielofunkcyjne HP Deskjet F2290, a na laptopie openSUSE 11.3(chcę zrobić upgrade do 11.4-bo 12.1 mi się nie podoba). Za pomocą localhost:631 zainstalowałem urządzenie.

Problem w tym, iż gdy próbuję wydrukować stronę testową, drukarka początkowo reaguje (następuje uruchomienie przesuwu głowic z atramentem i - przepraszam za określenie :) - "chęć" pobrania papieru), lecz po próbie pobrania papieru drukarka nie reaguje. W spoolerze drukarki wiszą zadania i można czekać godzinami...nici z drukowania.

Dodam, iż w ustawieniach drukarki dodałem użytkowników, którzy mają prawo do drukowania (root oraz agnieszka).

Skaner nie jest kompletnie wykrywalny.

Przeczytałem wiele wątków na tym forum o podobnej problematyce, lecz żaden nie rozwiązuje mojego problemu (chociaż wiele dzięki nim udało mi się zrobić).
Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc i ... wyrozumiałość.

chmooreck:
zainteresuj się oprogramowaniem hplip

:
"drukarki dodałem użytkowników, którzy mają prawo do drukowania"

Ale gdzie? W Yascie?

ktr:

--- Cytat: silva2007 ---Na komputerze stacjonarnym (Win 7) mam zainstalowane urz.wielofunkcyjne HP Deskjet F2290,
--- Koniec cytatu ---
To chyba bardziej problem windowsa niz linuxa ? na linuxie cups a skaner przez www (przynajmniej ja tak zrobilem).

silva2007:

--- Cytat: YeahPL ---"drukarki dodałem użytkowników, którzy mają prawo do drukowania"

Ale gdzie? W Yascie?
--- Koniec cytatu ---
Nie. Przez localhost:631

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej