Nowe posty

Autor Wątek: Po instalacji obok Win 7, dysk się nie bootuje  (Przeczytany 2424 razy)

hitchhiker86

  • Gość
Po instalacji obok Win 7, dysk się nie bootuje
« dnia: 2012-05-13, 09:19:34 »
Mam następujący problem. Mam u siebie na lapku 4 partycje (win 7, 2xdane i przygotowana pod linkusa) i chciałem zainstalowa Mint'a (wybór padł na Miętowy Remix 10 64 bit). Zainstalowałem go na przygotowanej dla niego partycji, bez osobnej partycji wymiany (8gb ram) i wszystko przebiegło niby sprawnie. Po instalacji raz przez GRUBa odpaliłem 7, raz wlazłem na odzyskiwanie podpisane jak Vista (wtf?) z której od razu wyszedłem, raz mint po czym wszystko padło. Padło tj. dysk w ogóle się nie bootuje a GRUB się nie załącza. Jedyne co działa to Mint z pena. Myślałem, że coś osiągnę formatując partycję na której instalowałem Minta, ale nic to nie dało. Ktoś ma jakieś sugestie dotyczące przywrócenia sprawności poza formatem całego dysku?

  • Gość
Po instalacji obok Win 7, dysk się nie bootuje
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-05-13, 10:13:20 »
Gratuluje, wlasnie calkowicie usunales bootloader'a. fixmbr za pomoca plyty instalacyjnej windowsa / reczna instalacja gruba na dowolnie wybranej partycji / instalacja jakiegos LMDE, Ubuntu albo Debiana. Standardowy Mint to - jak dla mnie - strata czasu. Zdaje sie, ze 3 opcja jest najbardziej odpowiednim rozwiazaniem.

hitchhiker86

  • Gość
Po instalacji obok Win 7, dysk się nie bootuje
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-05-13, 10:16:31 »
Dzięki za szybką odpowiedź. Problem udało mi się jednak rozwiąza (przynajmniej czasowo) inaczej tj, reinstalką minta na ten partycji co poprzednio

wolf1234658

  • Gość
Po instalacji obok Win 7, dysk się nie bootuje
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-05-17, 14:07:20 »
Najpierw instaluje sie windowsa potem linuxa.Bo Windows "Zakrywa" linuxa i niebedziesz mogl wlaczyc linuxa albo  wogule nie uruchomisz rzadnego systemu.windows nie toleruje innych systemów :)

Ksanderon

  • Gość
Po instalacji obok Win 7, dysk się nie bootuje
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-05-18, 20:17:39 »
Instalowanie windows po dowolnym innym systemie jest zupełnie nieszkodliwe. Trzeba tylko zmienić bootloader windows na dowolny inny. Co zajmuje ze 3 minuty?