Nowe posty

Autor Wątek: Stary laptop  (Przeczytany 3377 razy)

rybac7

  • Gość
Stary laptop
« dnia: 2012-04-19, 11:51:18 »
Witam. Właśnie zdecydowałem się rozpocząć moją przygodę z linuxem na starym laptopie COMPAQU ARMADA E500 ( PIII 700 mhz , 320 mb ram , 11 gb hdd + grafika ATI 8 mb). Wiem że sprzęt zdecydowanie szału nie robi ale nie wymagam od niego wiele. Chciałbym poznać na nim środowisko Linux oraz oczywiście edycja dokumentów + internet. Jako iż laptop jest jaki jest nie zależy mi na cukierkach na ekranie tylko wydajności. Jaką dystrybucje Linuxa polecacie ?  Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

rsanti

  • Gość
Stary laptop
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-04-19, 12:29:26 »
Piękny sprzęcik :) Spróbuj coś z tych:

http://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/pclinuxos/live-cd/pclinuxos-lxde-2012.01.iso
http://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/pclinuxos/live-cd/pclinuxos-phoenix-2012-02.iso

Jeśli nie ruszy Ci live, przy starcie masz możliwość uruchomienia instalatora z CD

Miałem na starej Toshibie Tecra p3 750MHz+256MB RAM niestety pamięć mi padła :D

Ksanderon

  • Gość
Stary laptop
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-04-21, 14:39:34 »
zainstaluj debiana z openbox.

bruus

  • Gość
Stary laptop
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-04-21, 15:18:53 »
Debiana miałem na czymś takim, działał bez problemu.
Możesz Minta, Ubuntu Archa  - najlepiej z jakimiś lekkimi oknami LXDE, XFCE.

rsanti

  • Gość
Stary laptop
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-04-21, 19:43:15 »
Debian też jest świetnym pomysłem na ten sprzęt, co do innych dystrybucji- nie wiem czy warto się rozdrabniać. Podobnie ze środowiskiem graficznym- dla mnie ergonomiczne są KDE i mało zachłanne na zasoby LXDE lub Openbox, dla innych wystarczy że istnieje Gnome i np XFCE. Dystrybucji są setki i wszystkie mają swoje wady i zalety a te dwie wiem  że są mało zachłanne na zasoby, przy czym są bardzo przyjazne w codziennym używaniu. Miałem PCLOSa na Toshibie Tecra 256 MB RAM, mam na asusie eee2G 512B RAM, celek 571MHz (underclockowany z 900MHz). Proponuję wypróbować Debiana lub PCLOSa i podjąć decyzję czy trzeba szukać dalej - wybór jest na tyle spory że na  pewno coś znajdziesz :)