Nowe posty

Autor Wątek: Problemy ze sterownikiem  (Przeczytany 3157 razy)

BatiganRH-

• Gość
Problemy ze sterownikiem
« dnia: 2005-10-26, 20:48:21 »
Próbuję zainstalować Redhat9 w konfiguracji serwerowej na dyskach które będą pracowały w macierzy Raid0. Problem z instalacją jest taki, że po wstępnej konfiguraci dysków próbowałem instalować Linuxa, jednak Redhat9 nie widzi napendów na których niby to miałby się zainstalować.

Posiadam sprzęt:

Płyta serwerowa Intel Server Board SE7221BK1-E z prockiem PIV
Dyski segate 2x 80 GB - które mają być w Raid0 i na których to będzie system
1 dysk 300 GB - dla danych bazowych jako dysk magazynujący (ma pracować jako singiel)

Oczywiście wszystkie dyski nowej generacji podłanczane bezpośrewdnio do kontrolerów Raid na plycie głównej.

Co Wiem :
Potrzebny mi dysk rozruchowy dla dysków Raid ( czyli dyskietka ) na dyskietce ma być podobno dud.img oraz program rawrite.exe.

----- pytanie -- ze strony www.lsilogic.com --- można to ściądnąć ale nie mam pojęcia który z nich.- próbowałem ale po starcie instalki i wpisaniu komendy linux dd te stery nie chodzą.

----- pytanie -- jak już to ściągnę to co makm z tym zrobić ( jakieś inne komendy przed samą instalacją ?)

Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Waldek

BatiganRH-

• Gość
Problemy ze sterownikiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-27, 15:36:23 »
Ach dodam - dyski po prostu są SATA Pozdrawiam Waldek

kosa123

• Gość
Problemy ze sterownikiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-26, 17:53:36 »
witam mam Linuxa Mandrive limited edition 2005 i jestem baardzo początkującum uzytkownikiem linuxa wogóle. Mam problem z siecia a mianowicie nie moge skonfigórowac karty sieciowej. Mam Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabite zintegrowana w płycie głownej linux chyba nie akceptuje sterowników do tej karty które ma w swojej bazie
posze i dzieuje za ewentualna pomoc
Marcin

xadmi

• Gość
Problemy ze sterownikiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-26, 18:01:03 »
2005-10-26 17:53:36 kosa123 napisał:

> witam mam Linuxa Mandrive limited edition 2005 i jestem baardzo początkującum uzytkownikiem
 > linuxa wogóle. Mam problem z siecia a mianowicie nie moge skonfigórowac karty sieciowej. Mam
 > Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabite zintegrowana w płycie głownej linux chyba nie akceptuje
 > sterowników do tej karty które ma w swojej bazie
 > posze i dzieuje za ewentualna pomoc
 > Marcin

Więcej szczegółów , może 64-bit...?

• Gość
Problemy ze sterownikiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-01-09, 20:08:40 »
Witam

Jestem total-poczatkujacym userem i mam taki sam problem jak autor tego topicu. Identyczna karta na plycie Gigabyte pod athlona 64. Probowalem na Mandrake 10.1 i na Auroxie 11.0 i lipa. U kumpla smiga wszystko bez problemu a mnie tu krew zalewa bo na necie tylko pod Wingrozą  se posiedze. Jak ktos wie co z tym to prosze dac znac na GG: 6671412.

Pozdro dla chodowcow pingwinow:)

chmooreck

• Gość
Problemy ze sterownikiem
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-01-09, 20:49:07 »
czy macie plyte ASUS P5GD1 ?

moze to pomoze ;-)

http://ta.twi.tudelft.nl/DV/Staff/Lemmens/linux_p5gd1.html

szukajcie driverow na stronie syskonnct'a...

chmooreck

• Gość
Problemy ze sterownikiem
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-01-09, 20:54:06 »
jeszcze jest sky2

chyba najnowsze jajo juz ma...