Nowe posty

Autor Wątek: jak zbaczyc moje pliki pod windows  (Przeczytany 4072 razy)

Nasser22

  • Gość
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« dnia: 2005-12-11, 11:59:13 »
Witam
Udostępniam internet kilku osobom, które mi za to, rzecz jasna, płacą. Ostatnio jednak miewam problemy ze sciągnięciem pieniędzy od pewnych klientów tj. muszę za nimi ganiać i przypominać. Po woli stało się to niewygodne więc dla przypomnienia zacząłem ich blokować na serwerze żeby nie mieli neta, jednak i to nie jest do końca skuteczne ponieważ niektórzy obwiniają naszego dostawcę. Chciałbym prosić o pomoc czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zrobić, ewentualnie odesłać do jakiegoś linka gdzie jest to mądrze napisane, żeby klient przy uruchamianiu np przeglądarki WWW zamiast strony ujrzał przypomnienie o tym, że nie zapłacł za neta i musi niezwłocznie to uregulować. Wiem, że jest cos takiego możliwe, a że jestem początkującym administratorem nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
Serdecznie dziękuję z góry za każdą poradę

matwix

  • Gość
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-13, 15:23:09 »
Zainteresuj się przekierowaniem portów na swoim apachu i \\"tablicą ogłoszeń\\" - pogoogluj to znajdziesz masę materiałów na ten temat.
Zdaje się że było na a.p.c.o.l
Pozdrawiam
Ps. O ile dobrze kojarzę to takie informajce są na stronie projektu nnd.freesco na forum.

dam.pac

  • Gość
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-11, 11:29:52 »
witam
mam linux mandriva 2005 i mam siec w dwoma komputerami w sieci windows xp pliki udostepnione z tych kom puterow widac u mnie i jest ok. Mam pytanie jak zrobvic by z moich plików mogli kozystac w windowsie xp?
prosze o odp

Stilgar

  • Gość
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-11, 11:45:16 »
2005-12-11 11:29:52 dam.pac napisał:

> witam
 > mam linux mandriva 2005 i mam siec w dwoma komputerami w sieci windows xp pliki udostepnione z
 > tych kom puterow widac u mnie i jest ok. Mam pytanie jak zrobvic by z moich plików mogli
 > kozystac w windowsie xp?
 > prosze o odp

musisz zainstalowac (jesli jescze nie jest zainstalowana) sambę i skonfigurowac udostępnianie plików ( w mandrivie wystarczy kliknac na katalog i wybrac "udostepnij")

dam.pac

  • Gość
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-11, 22:49:04 »
2005-12-11 11:45:16 Stilgar napisał:

> 2005-12-11 11:29:52 dam.pac napisał:
 >
 > > witam
 >  > mam linux mandriva 2005 i mam siec w dwoma komputerami w sieci windows xp pliki
 > udostepnione z
 >  > tych kom puterow widac u mnie i jest ok. Mam pytanie jak zrobvic by z moich plików mogli
 >  > kozystac w windowsie xp?
 >  > prosze o odp
 >
 > musisz zainstalowac (jesli jescze nie jest zainstalowana) sambę i skonfigurowac udostępnianie
 > plików ( w mandrivie wystarczy kliknac na katalog i wybrac "udostepnij")

dam.pac

  • Gość
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-11, 22:51:07 »
2005-12-11 22:49:04 dam.pac napisał:

> 2005-12-11 11:45:16 Stilgar napisał:
 >
 > > 2005-12-11 11:29:52 dam.pac napisał:
 >  >
 >  > > witam
 >  >  > mam linux mandriva 2005 i mam siec w dwoma komputerami w sieci windows xp pliki
 >  > udostepnione z
 >  >  > tych kom puterow widac u mnie i jest ok. Mam pytanie jak zrobvic by z moich plików
 > mogli
 >  >  > kozystac w windowsie xp?
 >  >  > prosze o odp
 >  >
 >  > musisz zainstalowac (jesli jescze nie jest zainstalowana) sambę i skonfigurowac
 > udostępnianie
 >  > plików ( w mandrivie wystarczy kliknac na katalog i wybrac "udostepnij")
 >

mam tak zrobione pojawia sie serwer samby, lecz w windowsie po kliknieciu na nim pojawia sie blad ze ten obiekt nie istnieje? sam rowniez z linuxa nie moge do nie go wejsc pojawia sie ten sam blad

  • Gość
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-04-06, 14:45:21 »
Dzień dobry, jestem zielony.

Ubuntu 11.10
Zainstalowana Samba, katalog udostępniony (dla wszystkich)  z poziomu administratora.

Win XP
Udostępniony w Ubuntu katalog, widoczny jest w obszarze 'internet' (nie w sieci lokalnej ?!) ale nie ma do niego dostępu. Winda wyświetla komunikat o braku uprawnień do używania tego zasobu sieciowego.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki jak prawidłowo udostępnić katalog. Dziękuję, pozdrawiam.
Mirek

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
jak zbaczyc moje pliki pod windows
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-04-07, 10:00:54 »
@Miras
Witam, ja jestem biały.
Proszę nie podpinać się pod istniejące wątki, a założyć osobny.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version