Nowe posty

Autor Wątek: nie można zamontować woluminu  (Przeczytany 4398 razy)

kris1978

  • Gość
nie można zamontować woluminu
« dnia: 2012-03-28, 22:00:01 »
Witam
mam debianka i chciałem tzn.podłaczyłem dysk drugi na sata ale chciałem w niego wejść nie moge tylko komunikat nie można zamontować woluminu, nie robie tego jako root.
Nie masz uprawnień do zamontowania woluminu.
Proszę o pomoc

Ksanderon

  • Gość
nie można zamontować woluminu
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-03-28, 22:33:31 »
Rozumiem, że jakieś tam środowisko graficzne wywaliło okienko "strasznego errora" :) Przyczyną prawdopodobnie jest to, że twój user "nie ma uprawnień do zamontowania woluminu" :D aby je mieć powinien on należeć do odpowiedniej grupy(takiej, która je ma!)- spróbuj dodać się do plugdev i cdrom. Warto też sprawdzić co w tej kwestii mówi np. policykit.

kris1978

  • Gość
nie można zamontować woluminu
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-03-29, 18:26:11 »
ok dzieki zabieram sie do pracy ,tak masz rację środowisko graficzne jest i właśnie wywaliło takie okienko.
pozdrawiam

  • Gość
nie można zamontować woluminu
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-04-02, 17:41:20 »
Cytuj
Witam
mam debianka i chciałem tzn.podłaczyłem dysk drugi na sata ale chciałem w niego wejść nie moge tylko komunikat nie można zamontować woluminu, nie robie tego jako root.
Nie masz uprawnień do zamontowania woluminu.
Proszę o pomoc
Zależnie od liczby partycji drugiego dysku, najlepiej będzie dopisać je do plku /etc/fstab, przy czym wskazując - tworząc punkty montowania, czyli katalogi, gdzie partycja będzie montowana, musisz być właścicielem tego katalogu i mieć prawa do zpaisu - będzie hulać.
Jeśli masz wątpliwości jak to zrobić podaj wyniki takich poleceń jako root:
blkid
fdisk -l
cat /etc/fstab