Programowanie > C/C++ - KDE/Qt

Kdevelop debuger

(1/2) > >>

xaoc:
Witam,
Jestem początkujący, mój ang nie jest za dobry. Nie potrafię sobie poradzić z konfiguracją debuggera w Kdevelopie(korzystałem z codebloksa). Wydaje mi się że powinienem to zrobić w >> Uruchom >> Konfiguracja uruchomienia >> Tylko co i jak mam wpisać,
 
Kolejny problem(można pominąć, mogę pracować w konsoli) chciałbym aby po zbudowaniu otwierał mi się automatycznie terminal.

Tak wiem że kdevelop nie jest dla początkujących ale co innego mogę wybrać w kde?

Ksanderon:
geany+makefile+ddd(nakładka graficzna na gdb)

Paweł Kraszewski:
Albo QT-Creator (all in one), całkiem nieźle radzi sobie ze zwykłymi projektami C/C++ (nie-QT-owymi, konfiguracja -qt +console). Poza tym dla początkującego łatwiej ogarnąć qmake niż autotoolsy.

Po kompilacji i odpaleniu programiku w dole okna Creatora otwiera się konsola.

P.S.
Aż zainstalowałem KDevelopa... Gentoo dev-util/kdevelop-4.2.3. Jakby tu... Debugowanie aplikacji konsolowych jest poważnie skopane.

xaoc:
Co mogę zastosować w zamian kdevelop już wiem.

I nie da się ustawić  normalnego debugowania?

wydaje mi się że tu wystarczy dać odpowiednie polecenia. No ale pewnie się mylę cóż spróbuję z makefile(chodź też nie ogarniam) a jak nie to ten qt-creator.

Paweł Kraszewski:
* Dodać się do grupy tty: usermod -aG tty TWOJ_LOGIN
* Wylogować i zalogować się.
* Jako root zrobić chown ug+rw /dev/tty*
* Odpalić KDevelop
* W tym okienku powyżej w "Plik wykonywalny debuggera" ustawić gdb.
* W drzewku po lewej iść krok wyżej ("No arguments...) i tam zaznaczyć "użyj zewnętrznego terminalu"

Teraz powinno działać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej