Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Linux server slackware  (Przeczytany 6308 razy)

lopezk1

  • Gość
Linux server slackware
« dnia: 2012-03-06, 15:20:03 »
Witam wszystkich użytkowników ! ;)
Jestem tutaj pierwszy raz i piszę do was z prośbą o pomoc...

Mianowicie, dostalismy od nauczyciela zadanie,jestesmy podzieleni na grupy, nasza grupa ma linuxa slackware

Zadaniem jest na Wirtualniej maszynie VirtuaBox  zainstalowac linuxa ,postawić na nim serwer a potem  umieścic na serwerze strone www.Strone może mieć jeden tag :

próba strony www

i to wszystko, najważniejsze aby zadziałało.

Nie mam kompletnie pojecie jak sie do tego zabrac bo nie znam się za bardzo na tym, ściągnąłem linuxa slackware,spróbuję go zainstalować,jesli znajdę do tego jakiś poradnik,poszperam w internecie, szukałem o instalacji serwerów na google ale nic co wyglądało by jak tutorial i to jeszcze do slackware'a ...

Bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam

Ksanderon

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-03-07, 20:49:09 »
myślę, że pomimo zmiany polityki google, pozostają one jednak nadal darmowe.

Wpisujesz hasło: "serwer www"(jeśli nie znasz żadnego z nazwy(to bardzo zatrważające... gdybym nie wiedział, kto to Platon to byś mnie wyśmiał, pomimo tego, że używasz(być może nieświadomie) raptem kilka jego wymysłów a z WWW korzystasz "raczej" często)).

Wyskakuje oczywiście Wiki(zdrobnienie od Wiktoria), która skrupulatnie tłumaczy, że najpopularniejszym jest Apache, ISS(od M$, więc odpada) i nginx.

Następnym, krokiem jest zapytanie: "Apache Slackware" wyskakuje ok. 2^n Tutków jak to coś zainstalować(co więcej, 1/e z nich jest poprawne).

Prawdopodobieństwo, że ci się uda za pierwszym razem(bezmyślnie wklepując komendy) przy dodatkowym założeniu, że umiesz czytać wynosi 1:e i jakieś 1:10, że nawet bez czytania sobie poradzisz(jest co najmniej jeden filmik w pierwszych 10 linkach!) oraz wzrasta do 1:1 przy założeniu, że używasz głowy nie tylko jako oryginalny wieszak na czapkę.

xavery

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-03-09, 16:32:17 »
Hm... jak na razie w poście #1 nie ma zdefiniowanego problemu. Nie bardzo też wiadomo czy "nie masz pojęcia" na temat Linuksa czy komputerów w ogóle. Generalnie, musisz mieć VirtualBox, instalkę Slackware'a i dostęp do jego pakietów. Od czegoś zacznij a jak nie będziesz wiedzieć co i jak to wołaj.

lopezk1

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-03-10, 12:48:34 »
faktycznie źle napisałem ,post
sam korzystam na 2gim komputerze z linkusa, na virtualu też instalowałem minta i dsl'a , komputer nie jest mi żecą obcą,sam sie zajmuje tworzeniem stronwww ;), po prostu niepotrzebnie wam nakresilem zadanie w całosci,chodzilo mi tylko jak uruchomic serwerr na slackware,cala reszta jest juz wykonana ;p  a pisze dlatego , że nie znam się na linuxach i nie mam pojecia czy odbywa się to w jakiś podobny sposób jak na win,  a więc Pana z postu #2 prosiłbym o wyrozumiałość a nie przemądrzanie się,bo to tylko świadczy o ilorazie Pana inteligencji i fascynacji w swojej osobowości, najwidoczniej był Pan i jest jedynakiem, że musi sobie odbić na innych .Pozdrawiam i  dzieki za pomoc Panowie,  niebawem dam nać jak mi idzie  ;)

Ksanderon

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-03-10, 22:48:13 »
Dotknąłeś mnie dogłębnie... puszczam foszka z przytupem:D  Mogę wstawić zdjęcie rodzinne- byś się zdziwił jaką urodziwą mam siostrę:)  żec w tym, że miewam dobry humor(szczególnie gdy czytam coś takiego).

Odnośnie meritum: http://lmgtfy.com/?q=slackware+apache . Można sobie odfiltrować Polskie.

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem- przekomarzam się tylko.

lopezk1

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-03-11, 00:45:10 »
hehe ;) je też tylko chciałem dopiec i się pośmiać;p sprawa wygląda tak, znajomy dał znać , że zainstalował, wyszło na to , że jednak nie to co powinien, więc ja ogarnąłem temat,doszedłem do 70 % instalacji i potem ciągle error mi wywalało : na space in device, 540 bodajże , jutro jeszcze raz się zabieram do instalacji, mam fajny tutek , gdyby mi znowu wywaliło błędy to odrazu do was się Panowie odzywam ;)

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-03-11, 10:48:54 »
witam nie wiem  jak  teraz jest ale kiedy instalowałem na virtualbox  i na vmware slackwar  i nie dało sie ale tez  bardzo sie nie męczyłem  niech  ktoś napisze co miał takie doświadczenie czy to jest   do przejścia

Ksanderon

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-03-11, 12:00:30 »
ostatnio miałem z nim styczność gdy obowiązywała wersja 10.2(czyli ze 6? lat temu) i dawał się uruchomić(zdaje się, że na qemu- virtualbox jeszcze wtedy nie istniał(rok 2007)). Szczerze mówiąc raczej nie podejrzewam aby były jakiekolwiek problemy wynikające z wirtualizacji systemu- raczej z jego "wbudowanej" upierdliwości.

lopezk1

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-03-12, 18:55:10 »
Witam ponownie ;)
Udało się pomyślnie zainstalować Slacka , teraz trzeba by postawić serwerek i zobaczyć czy strona www zadziała.

Przekopuje internet, od tutoriali tekstowych po filmy i nic prostego na ten temat, znalazłem coś takiego :

http://www.youtube.com/watch?v=5LMcsZXvaqw


ale gościu tak szybko daje że nie ogarniam i opisy sa po rosyjsku...Macie jakieś pomysły ?

rilicek

  • Gość
Linux server slackware
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-03-12, 23:11:24 »
Wyłącz dźwięk, patrz na kursor, nie na napisy.