Nowe posty

Autor Wątek: GRUB - jak zmienić wygląd  (Przeczytany 2687 razy)

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« dnia: 2005-10-26, 08:02:11 »
Chciałabym zdeinstalować mojego linuxa mandrake 10.1. Wykasowałam już wszystkie partycje linuxowskie przez paragon i ustawiłam je na windowsa xp. Niestety po każdym włączeniu komputera pojawia mi się tabela z wyborem systemu - jak to zmienić? Jak całkowicie usunąć mandrake? Chcę to zrobić bo mam w planach wrzucenie w niedługim czasie innej wersji linuxa - czekam tylko aż wreszcie do mnie \\"dojdzie\\" z poczty ;-). Proszę pomóżcie mi!

zebra

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-26, 08:33:16 »
2005-10-26 08:02:11 wiewiora111 napisał:

> Chciałabym zdeinstalować mojego linuxa mandrake 10.1. Wykasowałam już wszystkie partycje
 > linuxowskie przez paragon i ustawiłam je na windowsa xp. Niestety po każdym włączeniu komputera
 > pojawia mi się tabela z wyborem systemu - jak to zmienić? Jak całkowicie usunąć mandrake? Chcę
 > to zrobić bo mam w planach wrzucenie w niedługim czasie innej wersji linuxa - czekam tylko aż
 > wreszcie do mnie \\"dojdzie\\" z poczty ;-). Proszę pomóżcie mi!

Wyszukiwarka po lewej
hasło: MBR

Xax79

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-26, 17:24:47 »
2005-10-26 08:33:16 zebra napisał:

> 2005-10-26 08:02:11 wiewiora111 napisał:
 >
 > > Chciałabym zdeinstalować mojego linuxa mandrake 10.1. Wykasowałam już wszystkie partycje
 >  > linuxowskie przez paragon i ustawiłam je na windowsa xp. Niestety po każdym włączeniu
 > komputera
 >  > pojawia mi się tabela z wyborem systemu - jak to zmienić? Jak całkowicie usunąć mandrake?
 > Chcę
 >  > to zrobić bo mam w planach wrzucenie w niedługim czasie innej wersji linuxa - czekam
 > tylko aż
 >  > wreszcie do mnie \\"dojdzie\\" z poczty ;-). Proszę pomóżcie mi!
 >
 > Wyszukiwarka po lewej
 > hasło: MBR


lub slowa \\'fixmbr\\' (tez w wyszukiwarce)

xadmi

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-26, 17:55:10 »
2005-10-26 08:02:11 wiewiora111 napisał:

> Chciałabym zdeinstalować mojego linuxa mandrake 10.1. Wykasowałam już wszystkie partycje
 > linuxowskie przez paragon i ustawiłam je na windowsa xp. Niestety po każdym włączeniu komputera
 > pojawia mi się tabela z wyborem systemu - jak to zmienić? Jak całkowicie usunąć mandrake? Chcę
 > to zrobić bo mam w planach wrzucenie w niedługim czasie innej wersji linuxa - czekam tylko aż
 > wreszcie do mnie \\"dojdzie\\" z poczty ;-). Proszę pomóżcie mi!

 Dobrze się przygotowałeś , teraz czekasz na nową wersję ,która załatwi wszystkie problemy \\"starej\\".
 Tylko po co?
 Mogłeś zostawić chociaż  /home i  swapa  a  \\"/\\"  nadpisać nowym , lepszym linuksem .....:D
 Masz wyraźne windowsowe nawyki, dopóki ich nie zmienisz, będziesz dalej  \\"formatował\\".
 Powodzenia.

shadowrider

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-26, 00:42:40 »
Czy da sie zmienic wyglad gruba?

Tzn chodzi mi o usuniecie tych wszystkich napisow po angielsku opowiadajacych o opcjach bootowania ktorych i tak sie nie uzywa

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-26, 07:14:30 »
2005-10-26 00:42:40 shadowrider napisał:

> Czy da sie zmienic wyglad gruba?
 >
 > Tzn chodzi mi o usuniecie tych wszystkich napisow po angielsku opowiadajacych o opcjach
 > bootowania ktorych i tak sie nie uzywa

 > Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi ci o pozbycie się niektórych opcji z menu gruba. W Gentoo to musisz edytowac plik grub.conf,  ale chyba z niego nie korzystasz bo byś o tym wiedział. Jeśli dobrze pamiętam to w Mandraku i Suse (pewnie też w Auroksie itp) jest w katalogu /boot plik grubmenu.lst czy jakoś tak :)
Musisz w nim po prostu powywalać wszystko czego nie potrzebujesz zaczynając od linijki "title=".
Pozdarawiam

shadowrider

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-26, 13:48:24 »
 >  > Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi ci o pozbycie się niektórych opcji z menu gruba. W
 > Gentoo to musisz edytowac plik grub.conf,  ale chyba z niego nie korzystasz bo byś o tym
 > wiedział. Jeśli dobrze pamiętam to w Mandraku i Suse (pewnie też w Auroksie itp) jest w
 > katalogu /boot plik grubmenu.lst czy jakoś tak :)
 > Musisz w nim po prostu powywalać wszystko czego nie potrzebujesz zaczynając od linijki
 > "title=".

to wiem
ale chodzi mi nie o liste systemow do uruchomienia tylko o te instrukcje ponizej listy wyboru

  • Gość
GRUB - jak zmienić wygląd
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-26, 16:09:44 »
2005-10-26 13:48:24 shadowrider napisał:

>
 >  >  > Jeśli dobrze rozumiem, to chodzi ci o pozbycie się niektórych opcji z menu gruba.
 > W
 >  > Gentoo to musisz edytowac plik grub.conf,  ale chyba z niego nie korzystasz bo byś o tym
 >  > wiedział. Jeśli dobrze pamiętam to w Mandraku i Suse (pewnie też w Auroksie itp) jest w
 >  > katalogu /boot plik grubmenu.lst czy jakoś tak :)
 >  > Musisz w nim po prostu powywalać wszystko czego nie potrzebujesz zaczynając od linijki
 >  > "title=".
 >
 > to wiem
 > ale chodzi mi nie o liste systemow do uruchomienia tylko o te instrukcje ponizej listy wyboru
 >
 > A to o to chodzi. Najprawdopodobniej nie da się tego zrobić  bez grzebania w kodzie gruba.