Nowe posty

Autor Wątek: Kodeki multimedialne w Kubuntu 11.04  (Przeczytany 4408 razy)

jackusik

  • Gość
Kodeki multimedialne w Kubuntu 11.04
« dnia: 2012-03-01, 00:51:12 »
W Kubuntu 11.04 domyślnym odtwarzaczem jest Dragon. W poprzedniej wersji Kubuntu Dragon sprawował się bardzo dobrze. To samo dotyczyło Kdelive'a. Teraz Dragon albo nie odtwarza obrazu, albo wyświetla komunimak, że brakuje mu wtyczek Windows Media Audio 8 i Windows Media Video 7. Kdenlive źle wyświetla podgląd filmu i nie można konwertować na wiele formatów. Mam zainstalowane mplayer, mencoder, ffmpeg, kubuntu-restricted-addons, kubuntu-restricted-extras i kilka innych pakietów, które myślałem, że mi pomogą.
Czy ktoś wie jak sobie poradzić? Co doinstalować? Wszystkie filmy bardzo dobrze wyświetlają się w Kmplayerze, VLC, Xine, Avidemux. Proszę o pomoc!

energizer

  • Gość
Kodeki multimedialne w Kubuntu 11.04
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-03-01, 10:17:40 »
Jaki masz backend dla Phonona? GStreamer, Xine, Mplayer czy VLC? Sprawdzisz to w Ustawienia systemowe -> Multimedia -> Obsługa

jackusik

  • Gość
Kodeki multimedialne w Kubuntu 11.04
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-03-01, 11:56:45 »
Mam wpisane GStreamer. Nie znałem tego ustawienia. Zainstalowałem dostępne backend'y vlc i xine i Dragon wreszcie ruszył!! Hura!!! Ale, często potrzebny mi do pracy kdenlive dalej sprawia stare kłopoty, czyli brak podglądu przetwarzanego klipu (zmiana ustawień odtwarzacza na moment poprawia sytuację) i brak kodowania na formaty wmv, avi flv itp. Mam program winff (graficzna nakładka na ffmpeg) i działa znakomicie. Kdenlive też korzysta z ffmpeg, ale nie działa poprawnie. System twierdzi, że wszystkie zależności są spełnione!

jackusik

  • Gość
Kodeki multimedialne w Kubuntu 11.04
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-03-01, 14:14:10 »
Reinstalacja Kdenlive pomogła o tyle, że można pracować nad filmem, jest podgląd filmu. Pozostaje problem namówienia Kdenlive by zechciał nagrywać filmy w formacie wmv czy xvid, czy flv.