Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: m.linux.pl  (Przeczytany 5208 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
m.linux.pl
« dnia: 2012-02-18, 20:53:18 »
Chodzi oczywiście o stworzenie mobilnej wersji portalu i forum. Obsługa strony na tablecie jest deczko męcząca, :-)

A newsy głoszą, że linux wchodzi na tablety i komórki.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

ZipoKing

  • Gość
m.linux.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-02-18, 22:19:39 »
Jakieś pomysły jak takie cudo w wersji mobilnej miałoby wyglądać? Jakieś szczególne wymagania czy np. podpięcie jQuery mobile rozwiąże sprawę?

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
m.linux.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-02-19, 00:01:13 »
Więc tak:
jeśli chodzi o strone główną forum, to myślę, że wystarczy

LOGO
nick/logowanie
"Top Lista"
Wyszukiwarka
Link do głównej

Strona wątku:

LOGO
nick/logowanie
Tabela wątku
pole szybkiej odpowiedzi
Link do strony głównej forum

Strona główna portalu:

LOGO
nick/logowanie
W dwóch kolumnach linki do Newbie   Gry   Biznes   Dystrybucje   Forum   Blog   Wiki   Hosting   Przeglądarka manuali
tytuł i zajawka pierwszego art. ze środkowej kolumny
Lista pozostałych artykułów


Strona działu:

LOGO
nick/logowanie
Tytuł działu
tytuł i zajawka pierwszego art. ze środkowej kolumny
Lista pozostałych artykułów
Link do strony głównej portalu

P.S.
1. Oczywiście to jest tylko propozycja i jestem pewien, że trzeba ją jeszcze dopracować
2. Pewnie trzeba będzie gdzieś wkomponować banner reklamowy.
3. Na wiki, hosting i przeglądarkę manuali nie mam jeszcze pomysłu.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
m.linux.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-02-19, 13:41:43 »
Moje trzy grosze:
Tworzenie "wersji mobilnej" strony niczym nie różni się od wykrywania przeglądarek -- konceptu, który został druzgocąco skrytykowany i wyrzucony na śmietnik gdzieś w okolicach 2005 roku.

Zamiast robić 15 wersji strony, lepiej jest zrobić jedną, która dostosowuje się do przeglądarki. Polecam artykuły w Smashing Magazine:
Responsive Web Design: What It Is and How To Use It oraz Designing For The Future Web.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
m.linux.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-02-19, 22:33:13 »
Minio, tu nie chodzi o 15 wersji. Pokaż mi stronę, którą tak samo fajnie ogląda się na zwykłym ekranie, tablecie i komórce.
Nadal podtrzymuje tezę, ze przydałaby się wersja light portalu. Niestety, ale rozmiar ekranu wymusza pewne uszczuplenia w układzie strony, żeby nie musowo było jej przewijać na boki, co jest bardzo irytujące.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

  • Gość
m.linux.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-02-19, 23:22:07 »
Nie przeczytałeś artykułów, do których odnośniki podałem, prawda?

Cała druga część pierwszego z nich poświęcona jest analizie dobrych implementacji responsive web design. Artykuł był pisany rok temu, więc w tej chwili pewnie takich przykładów można znaleźć więcej.

W pierwszej jego części znajdują się konkretne wskazówki, sztuczki i techniki. Np. że elementy strony, które znajdują się na bokach, można przesunąć pod blok strony zawierający główną jej treść.

To wasza piaskownica i wasze zabawki -- wy będziecie to wdrażać. Więc zrobicie tak jak będziecie chcieli. Ale można posłuchać specjalistów od tworzenia stron (mam oczywiście na myśli autorów piszących do Smashing Magazine, nie siebie) i zrobić zgodnie z ich radami. Zamiast przygotowywać specjalistyczną, mobilną wersję, z własną strukturą dokumentów i arkuszami stylu, można serwować dokument o jednej, prostej (przejrzystej) strukturze, która będzie wyświetlana na różne sposoby przy pomocy arkuszy CSS, które będą się dynamicznie przystosowywać do urządzenia użytkownika. Jeżeli teraz zostanie to zrobione dobrze, nanoszenie poprawek (lub dużych zmian) w przyszłości powinno być znacznie prostsze.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
m.linux.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-02-20, 09:44:13 »
1. Prawda, nie przeczytałem, moja znajomość angielskiego jest za mała na takie teksty.

2 Nawet przy przesuwaniu pewnych elementów mnie to nie rajcuje. Bo i tak te wszystkie elementy będą się wczytywać - pytanie po co? Zeby wydłużać w nieskończoność przewijanie?

Dlatego, mimo wszystko będę obstawał za stworzeniem lżejszej wersji portalu zawierającej jedynie niezbędne elementy.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Ksanderon

  • Gość
m.linux.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-02-20, 19:49:47 »
mobilna wersja jest ok- byle by była łatwa możliwość wyboru wersji standardowej, zapamiętania ustawień (ale nie globalnie dla konta tylko dla urządzenia np. w cookie) oraz w razie potrzeby powrotu do wersji mobilnej.