Nowe posty

Autor Wątek: Aktualna, szybka i stabilna dystrybucja dla średnio zaawansowanego :)  (Przeczytany 6253 razy)

energizer

  • Gość
Aktualna, szybka i stabilna dystrybucja dla średnio zaawansowanego :)
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-02-16, 00:01:28 »
@Minio Ja bym bardziej użył takiej metafory, że mam scyzoryk, potrzebny mi jest z niego tylko nóż i scyzoryk a nie potrzebny korkociąk wiec odczepiam go zeby mi nie ciążył w kieszeni ;) No ale zostawmy temat środowiska graficznego, skupmy się na dystrybucji. Tak więc Debian odpada. Co do Gentoo to trichę się go boję, ogólnie unikam kompilacji itp. szkoda czasu jak dla mnie ;) Ciekawi mnie porównanie Chakra vs Arch. Chakra podobnie jak Arch jest dystrybucją ciągłą o ile się nie mylę. Chakra nastawia się głównie na KDE więc może to dobrze. Arch co prawda daje możliwość postawienia sobie dystrybucji niemal że od zera ale Chakra minimal też ma całkiem rozsądny zestaw oprogramowania.

Ksanderon

  • Gość
Aktualna, szybka i stabilna dystrybucja dla średnio zaawansowanego :)
« Odpowiedź #16 dnia: 2012-02-16, 19:17:32 »
tak można wszędzie i bez końca. Takie problemy pojawią się wszędzie, tylko w innych miejscach. Taka jest cena instalacji pakietami(z portage też się to pojawi).

Będąc przy środowisku graficznym- jeśli nie chcesz brać całego z dobrodziejstwem inwentarza i nie spędzić tygodnia na bezsensownej walce z nim to nie zależnie od dystrybucji, zastanów się co w KDE jest fajne, zdecyduj się na jakiś WM i doinstaluj sobie po prostu tylko potrzebne programy.

Gentoo też używałem i jak ktoś słusznie zauważył "czasem bywa walka z czasem". Gotowe pakiety mają dla mnie większy sens- gdy coś z nimi ultra nie odpowiada- zawsze można sobie kompilować i hobbystycznie śmiecić.