Nowe posty

Autor Wątek: Blokowanie touchpada podczas pisania  (Przeczytany 3679 razy)

sweter

  • Gość
Blokowanie touchpada podczas pisania
« dnia: 2012-02-12, 13:06:28 »
Witam,
w starej wersji Ubuntu 10.10 była możliwość blokowania touchpada na krótką chwilę gdy wpisywało się coś z klawiatury.

Niestety opcja ta znikła w wersji 11.10. Ktoś wie jak ją przywrócić, ew. może zainstalować jakiś program, który ma taką samą funkcjonalność?

pmodlins

  • Gość
Blokowanie touchpada podczas pisania
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-02-12, 18:01:48 »
Nie dasz rady wykorzystać skrótu na klawiaturze? (u mnie np. [Fn] + [F10])?
pozdr.

sweter

  • Gość
Blokowanie touchpada podczas pisania
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-02-12, 19:21:54 »
U mnie jest to skrót klawiszowy [Fn+F3] (Dell Vostro 1440) i niestety nie działa :(
Poza tym ja chciałem aby touchpad sam się blokował bez mojej interwencji

Ksanderon

  • Gość
Blokowanie touchpada podczas pisania
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-02-13, 21:14:11 »
Jeśli lubisz "harcerskie" rozwiązania możesz pokusić się o zainstalowanie sobie keyloggera... tak, tak dobrze czytasz- w repozytorium znajdziesz kilka takich programików- takie cuś może zapisywać Ci na dysku, na bieżąco, w pliku jakie to klawisze wciskasz(oczywiście po czymś takim nadal możesz czuć się bezpiecznie- ta informacja jest przeznaczona tylko dla ciebie, nikt inny nie będzie informowany). Obok możesz uruchomić skrypt, który co jakiś czas(odpowiedni do twoich potrzeb) będzie sprawdzał datę ostatniej modyfikacji pliku i jeśli plik niedawno się zmienił, możesz blokować mysz/touchpad/co tam masz lub odblokowywać go gdy nic nie piszesz.

Lepszy sposób- znając api X serwera możesz pokusić się o napisanie takiej aplikacji("keylogger" do blokowania urządzenia wskazującego) samemu! Temat jest ciekawy, może sam coś takiego nawet popełnię i umieszczę dla potomności.


jest prościej:

Trzeba jedynie dodać do sekcji InputDevices (tej dotyczącej gładzika) w pliku /etc/X11/xorg.conf wiersz:

Option "SHMConfig" "on"
oraz uzupełnić GNOME Session Managera:

/usr/bin/syndaemon -d -t -i 2