Nowe posty

Autor Wątek: Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C  (Przeczytany 8432 razy)

miracle

  • Gość
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« dnia: 2012-01-30, 20:56:11 »
Siemka
mam problem znowu z moim linuksem
już wszystko ogarnąłem ładnie pięknie chodzi

tylko zauważyłem że nie działa mi skrót klawiszowy
CTRL + C który normalnie służył na kopiowanie
natomiast CTRL + V jak wklejanie działa
za każdym razem muszę myszkom zaznaczyć tekst
potem prawym Kopiuj
i dopiero gdzieś tam mogę sobie CTRL + V strzelić
strasznie wkurzające bo jestem przyzwyczajony do szybkiego kopiowania


POMOCY pomóżcie mi przywrócić albo naprawić CTRL +C

samson

  • Gość
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-31, 07:25:31 »
Wystąpił konflikt obsługiwanej konfiguracji klawiszy. Najprawdopodobniej, jeśli masz zainstalowanego compiza, to w jego ustawieniach trzeba szukać kombinacji ctrl+. Świetny menadżer pulpitu, jednak domyślnie ma ogromną ilość włączonych kombinacji klawiszy i mogą być problemy. Należy zmienić klawiszologię w menadżerze ustawień compiza. Ja na wszelki wypadek wyłączyłem lub zmieniłem większość domyślnych kombinacji klawiszy.

miracle

  • Gość
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-31, 15:35:20 »
działa!

POLAĆ MU POLAĆ !

Dziękuje samson :> Kłaniam się nizutko
rzeczywiście był konflikt z ustawianimi COMPIZA a konkretnie z jasnością ekranu!

polać mu

samson

  • Gość
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-02-01, 07:52:09 »
Nic wielkiego.  Dzięki :)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-02-01, 10:02:32 »
Cytat: miracle
za każdym razem muszę myszkom zaznaczyć tekst
To ile masz tych myszek? :-)

teraz na serio

Nie wiem, czy wiesz, ale w linuksie można kopiować i wklejać bez CTRL

Mianowicie tekst, który zaznaczyłeś jest już skopiowany do schowka. Potem wjeżdżasz w miejsce wklejania i po prostu klikasz kółkiem od myszki.

Ta operacja działa PRAWIE we wszystkich aplikacjach.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

miracle

  • Gość
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-02-06, 16:29:27 »
Nie wiedziałem :> dzięki za info!

  • Gość
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-02-06, 20:52:35 »
Cytat: roca
Mianowicie tekst, który zaznaczyłeś jest już skopiowany do schowka. Potem wjeżdżasz w miejsce wklejania i po prostu klikasz kółkiem od myszki.
Nie do końca "schowka". Schowkiem (ang. clipboard) nazywa się takie "miejsce", do którego dane są kopiowane przy pomocy poleceń Kopiuj/Wytnij (najczęściej Ctrl+C, Ctrl+X).

Natomiast X ma mechanizm selections. Ustandaryzowane są trzy typy: PRIMIARY, SECONDARY i CLIPBOARD. (Technicznie raczej nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie tych selections zrobić więcej, choć może to wymagać modyfikacji źródeł X).

Zaznaczony tekst jest automatycznie umieszczany w PRIMIARY. Tekst skopiowany (Ctrl+C) jest umieszczany w CLIPBOARD. Daje nam to dwie główne komórki, w których można przechowywać dane. Ich kluczową cechą charakterystyczną jest to, że są one od siebie w pełni niezależne. Można np. traktować CLIPBOARD jako przechowalnie długookresową, zaś PRIMARY jako przechowalnię krótkookresową.

Tyle czysty X. Do tego mamy programy do zarządzania zawartością selections, takie jak xclipboard, klipper, glipper czy parcellite. Te programy nie tylko zapewniają historię selections, ale również mogą ujednolicić zawartość PRIMARY i CLIPBOARD (czyli zredukować liczbę schowków do jednego).

Jak widać, możliwości X są trochę większe niż możliwości Windowsa. Można powiedzieć, że X ma trzy schowki, z czego jeden jest... schowkiem (w węższym rozumieniu). Niestety polska terminologia informatyczna niezbyt nadaje się do opisu tego mechanizmu.

Ksanderon

  • Gość
Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-02-08, 11:55:38 »
idąc dalej za minio, warto posiadać jakiś manager schowka- pozwala zachować skopiowane dane po zamknięciu okna programu(bywa denerwujące gdy zawartość schowka magicznie "znika"), pozwala wygodniej pracować z emulatorami terminala pokroju urxvt oraz wiele innych. Sam polecam clipmana pochodzącego z xfce z uwagi na brak zależności, przyzwoite funkcje i działanie.