Nowe posty

Autor Wątek: Bootowanie  (Przeczytany 3183 razy)

exynighter

  • Gość
Bootowanie
« dnia: 2012-01-29, 20:16:53 »
Witam, dopiero zaczynam przygodę z linuxem i może to być problem banalny, nie wiem. Wybrałem Minta (wersja 12), i problem jest taki że ogólnie się bootuje tzn pojawia się ten ekran ze "start linux" itd. Ale gdy go włączam widać ze zaczyna się coś dziać ale w momencie gdy wyświetla się "ready" wszystko się wiesza a laptop wydaje się pracować na wyższych obrotach (lekko się nagrzewa). Próbowałem googlować ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Dodam że na moim stacjonarnym ładnie się bootuje i włącza się linux tak że można go testować i potem instalować, także obraz jak i płyta jest raczej ok. A laptop jest taki: http://www.x-kom.pl/p/71940-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-q17r-i7-2670qm-8gb-640-gt525.html . Nie wiem może coś trzeba przestawić w biosie? Ogólnie wyczytałem że trzeba przygotować 2 partycje no i mam ale to i tak powinno chyba mieć znaczenie dopiero później przy samej instalacji nie ?
Aaa i ogólnie mam windowsa także na tym kompie, na innej partycji. Ale to też chyba nie ma znaczenia, bo na stacjonarnym jest tak samo a sie bootuje, Przed chwilą sprawdziłem na laptopie znajomego który ma ten sam model laptopa (tylko że procek i5 zamiast i7) i jest to samo, a na jego stacjonarnym tak samo jak u mnie wszystko śmiga ;o

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Bootowanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-30, 11:25:09 »
Skoro u kolegi są podobne problemy to może mieć to związek z dużą prędkością podczas procesu wypalania płyty.
Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, w której system nagrywany na płycie, z prędkością większą niż 4x nie był poprawnie odczytywany przez laptopy różnej maści, natomiast stacjonarne radziły sobie bez problemów.
Ponowne wypalenie płyty z wspomnianą prędkością  i max 4x rozwiązywało ten problem.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

ktr

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-30, 22:16:52 »
a jest tam jakaś opcja wyboru kernela ewentualnie dodania jakiś opcji ? (w instalatorze).

exynighter

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-02-13, 18:19:00 »
Takie coś się ładuje http://www.dedoimedo.com/images/computers_new_2/linux-mint-8-boot-menu.jpg I jak zrobię start linux to się po chwili wiesza. Próbowałem nagrać z mniejszą prędkością i dupa. Ogólnie 2 laptopy na których pierw testowałem były to dell inspirony. Dzisiaj spróbowałem na samsungu kolegi i śmiga. Nie mam pojęcia od czego to.

exynighter

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-02-13, 20:52:51 »
Przed chwilą spróbowałem ubuntu, tak samo się sypie. Mam teraz opensuse i instalacja przeszła bez problemów, ale średnio mi odpowiada wolałbym mint/ubuntu.

_przemsi

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-02-14, 09:37:02 »
może być coś ze sprzętem, kiedyś podczas instalacji jakiegoś distro miałem podobny problem, u mnie podczas uruchamiania trybu graficznego coś się działo ze sterownikiem grafiki, pomogły zabawy instalacyjne w trybie tekstowym

exynighter

  • Gość
Bootowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-02-15, 16:05:39 »
Dobra, mam tego minta. rozwiązanie - uruchamianie z parametrem ACPI=OFF i śmiga.