Nowe posty

Autor Wątek: Problem z partycją  (Przeczytany 2256 razy)

luki670

  • Gość
Problem z partycją
« dnia: 2012-01-29, 11:52:16 »
Witajcie ;)

Jestem nowym użytkownikiem, więc proszę o wyrozumiałość. Mam pewien problem. Zainstalowałem Ubuntu, niestety podczas instalacji przydzieliłem za mało miejsca dla Ubuntu. W linku poniżej załączam screen'a z Gparted:

http://imageshack.us/f/820/gpartedn.png/

Problem polega na tym, iż z całego dysku (35,96 GB), dla Ubuntu jest przydzielone jedynie 7,69 GB. Czy istnieje możliwość, aby bez formatowania dysku i ponownego instalowania systemu przydzielić całość tej partycji dla Ubuntu? Proszę o pomoc.

Łukasz ;)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problem z partycją
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-29, 12:04:16 »
W jaki sposób instalowałeś Ubuntu? Z tego co widzę partycja jest na Ntfsie, więc domyślam się, że korzystałeś z Wubi. Czy instalowałeś może w sposób tradycyjny? W przypadku Wubi samo powiększenie partycji raczej wiele by nie dało, ponieważ Ubuntu instaluje się w pliku i to jego rozmiar prawdopodobnie by trzeba było zmienić. Możliwe, że wystarczyłoby stworzyć w jakiś sposób kolejny plik, który byłby widziany przez Ubuntu jako partycja i go podmontować.

Pozdrawiam!

luki670

  • Gość
Problem z partycją
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-29, 12:33:56 »
Tak, instalowałem przez WUBI. A w jaki sposób miałbym stworzyć ten plik i go podmontować?