Nowe posty

Autor Wątek: [Kubuntu] Problem z konfiguracja zew monitora  (Przeczytany 3515 razy)

ryan28

  • Gość
[Kubuntu] Problem z konfiguracja zew monitora
« dnia: 2012-01-14, 14:23:51 »
Witam

Posiadam kubuntu w wersji 11.04 w laptopie Dell vostro. Kiedy podpinam zew monitor i odpowiednio konfiguruje ustawienia wszystko jest ok. Niestety co jakis czas, wylacza sie ekran albo w laptopie albo w monitorze. Ustawienia same sie zmieniaja - co moze byc przyczyna?

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
[Kubuntu] Problem z konfiguracja zew monitora
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-14, 15:09:39 »
Cytat: ryan28
Kiedy podpinam zew monitor i odpowiednio konfiguruje ustawienia wszystko jest ok.
Co robisz konkretnie?
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

zebra

  • Gość
[Kubuntu] Problem z konfiguracja zew monitora
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-14, 18:08:37 »
Może to tylko wina wygaszacza ekranu?

ryan28

  • Gość
[Kubuntu] Problem z konfiguracja zew monitora
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-01-15, 12:53:16 »
Kiedy podpinam zew monitor pojawia sie okno z konfiguracja Size & Orientation - System Settings.
Pod VGA1 wybieram natywna rozdzielczosc (auto) mojego monitora zew i utawiam Position na Right of. Daje Apply i mam obraz na 2 ekranach.

Laptop jest podpiety do zasilania. Podczas pracy z nie wiadomej przyczyny wylacza sie albo ekran zew albo wew i okna sa przenoszone na drugi ekran.
Myslalem, ze moze cos naciskam, ale zauwazylem, ze dzieje sie to nawet wtedy, kiedy nie dotykam klawiatury.
Skoro laptop jest podpiety do zasilania to przeciez w gre nie moga wchodzic zadne opcje zwiazane z zarzadzaniem energia?

Meczy mnie ten problem jeszcze z tego wzgledu, ze chce sobie dokupic dodatkowy monitor + konwerter pod USB. Niestety jak sie beda dzialy takie jaja, to komfortu pracy mi to nie poprawi :/