Nowe posty

Autor Wątek: jak się zalogować?  (Przeczytany 3664 razy)

bartas1979

  • Gość
jak się zalogować?
« dnia: 2005-10-25, 10:41:18 »
Witam. Zainstalowałem w pracy na swoim kompie Mandrile LE 2005. Mój komp jest podłączony do drugiego siecią, na którym jest zainstalowany Win 98. U mnie na kompie wszystko jest ok, net chodzi, zainstalowałem Sambe i do przeglądania zasobów kompa z Win 98 używam Smb4k. I tutaj jest problem. Otóż Smb4K startuje oczywiście razem z systemem. Jesli jednak chce przeglądac Hdd kompa z Win 98 to musze najpierw kliknąc ikonke Smb4k z systraya, nastepnie wybrac grupę roboczą i kliknąc na wykryty dysk kompa z Win 98. Jak zrobić by nie trzeba tego było robic i by po starcie od raqzu można było przeglądac Hdd.

Druga sprawa (kto wie czy nawet nie ważniejejsza) polega na tym iż do kompa z Win98 jest podłaczona drukarka HP 1100A. Smb4k ją wykrywa jednak mimo to nie moge drukowac z poziomu linucha na tej drukarce.

Za odpowiedzi wielkie dzieki - dodam iż przeszukiwałem już zasoby internetowe jednak wszystko co tam znalazłem na temat konfiguracji Samby i Smb4k jest pisdane raczej dla zaawansowanych użytkowników, do których mi niestety dlaeko - stad - jesli to możliwe prosze o proste odpowiedzi. THX

  • Gość
jak się zalogować?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-25, 13:55:26 »
2005-10-25 10:41:18 bartas1979 napisał:

> Witam. Zainstalowałem w pracy na swoim kompie Mandrile LE 2005. Mój komp jest podłączony do
 > drugiego siecią, na którym jest zainstalowany Win 98. U mnie na kompie wszystko jest ok, net
 > chodzi, zainstalowałem Sambe i do przeglądania zasobów kompa z Win 98 używam Smb4k. I tutaj
 > jest problem. Otóż Smb4K startuje oczywiście razem z systemem. Jesli jednak chce przeglądac Hdd
 > kompa z Win 98 to musze najpierw kliknąc ikonke Smb4k z systraya, nastepnie wybrac grupę roboczą
 > i kliknąc na wykryty dysk kompa z Win 98. Jak zrobić by nie trzeba tego było robic i by po
 > starcie od raqzu można było przeglądac Hdd.
 >
 > Druga sprawa (kto wie czy nawet nie ważniejejsza) polega na tym iż do kompa z Win98 jest
 > podłaczona drukarka HP 1100A. Smb4k ją wykrywa jednak mimo to nie moge drukowac z poziomu
 > linucha na tej drukarce.
 >
 > Za odpowiedzi wielkie dzieki - dodam iż przeszukiwałem już zasoby internetowe jednak wszystko
 > co tam znalazłem na temat konfiguracji Samby i Smb4k jest pisdane raczej dla zaawansowanych
 > użytkowników, do których mi niestety dlaeko - stad - jesli to możliwe prosze o proste
 > odpowiedzi. THX

Po pierwsze \\"lisa\\" jest w KDE (środowisku z którego prawdopodobnie korzystasz) a w GNOME jest gnome-vfs i w nich sobie potwórz skróty odpowiednio na pulpicie :)
Po drugie smb4k ma na pewno manuala wiec go sobie poczytaj (man smb4k chyba).
Po trzecie zainteresuj sie CUPS - rezyduje zwykle na porcie 631 i dostać się można do niego poprzez przeglądarke internetową wpisując http://localhost:631/
Tam w sposób \\"intuicyjny\\" możesz sobie skonfigurować drukarkę jeżeli jeszcze nie zrobiło się to jeszcze jakimś przypadkiem z KONQUEROR\\'a.

p.s.
 jeśli nie wiesz o jakim przypadku mowie to pewnie nie ma takiego przypadku albo jeszcze go nie odkryłeś ;)

bartas1979

  • Gość
jak się zalogować?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-05, 13:10:59 »
> Po pierwsze \\"lisa\\" jest w KDE (środowisku z którego prawdopodobnie korzystasz) a w
 > GNOME jest gnome-vfs i w nich sobie potwórz skróty odpowiednio na pulpicie :)
 > Po drugie smb4k ma na pewno manuala wiec go sobie poczytaj (man smb4k chyba).
 > Po trzecie zainteresuj sie CUPS - rezyduje zwykle na porcie 631 i dostać się można do niego
 > poprzez przeglądarke internetową wpisując http://localhost:631/
 > Tam w sposób \\"intuicyjny\\" możesz sobie skonfigurować drukarkę jeżeli jeszcze nie
 > zrobiło się to jeszcze jakimś przypadkiem z KONQUEROR\\'a.
 >
 > p.s.
 >  jeśli nie wiesz o jakim przypadku mowie to pewnie nie ma takiego przypadku albo jeszcze go nie
 > odkryłeś ;)
 >


No wiec Zainstalowałem CUPSa - wpisałem http://localhost:631/ i już mam problem. Wybieram opcje manage printers, i .. nie wiem co wpisac w okienko Localization.
Szukałem materiałów na necie i (żeby potem nie było że nie próbowałem) wszyscy opisjua to jako \\"wpisz lokalizacje drukarki\\" - pewnie -  byc może jest to proste dla kogoś kto zna sie bardzo dobrze na linuksie ale nie dla Newbiego.

bartas1979

  • Gość
jak się zalogować?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-05, 14:17:46 »
2005-12-05 13:10:59 bartas1979 napisał:

>  > Po pierwsze \\"lisa\\" jest w KDE (środowisku z którego prawdopodobnie korzystasz) a
 > w
 >  > GNOME jest gnome-vfs i w nich sobie potwórz skróty odpowiednio na pulpicie :)
 >  > Po drugie smb4k ma na pewno manuala wiec go sobie poczytaj (man smb4k chyba).
 >  > Po trzecie zainteresuj sie CUPS - rezyduje zwykle na porcie 631 i dostać się można do
 > niego
 >  > poprzez przeglądarke internetową wpisując http://localhost:631/
 >  > Tam w sposób \\"intuicyjny\\" możesz sobie skonfigurować drukarkę jeżeli jeszcze
 > nie
 >  > zrobiło się to jeszcze jakimś przypadkiem z KONQUEROR\\'a.
 >  >
 >  > p.s.
 >  >  jeśli nie wiesz o jakim przypadku mowie to pewnie nie ma takiego przypadku albo jeszcze
 > go nie
 >  > odkryłeś ;)
 >  >
 >
 >
 > No wiec Zainstalowałem CUPSa - wpisałem http://localhost:631/ i już mam problem. Wybieram opcje
 > manage printers, i .. nie wiem co wpisac w okienko Localization.
 > Szukałem materiałów na necie i (żeby potem nie było że nie próbowałem) wszyscy opisjua to jako
 > \\"wpisz lokalizacje drukarki\\" - pewnie -  byc może jest to proste dla kogoś kto zna
 > sie bardzo dobrze na linuksie ale nie dla Newbiego.

OKI - problem rozwiązany - po prostu nic nie wpisałem w te pola i ... ruszyło. Pozdro

de_laurent

  • Gość
jak się zalogować?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-05, 16:34:21 »
He, he, dobre. Chodzilo o fizyczna lokalizacje drukarki np.: piwnica, kuchnia, gabinet_szefa, za_sciana, w_kiblu (za przeproszeniem), itd... :)

Stinker

  • Gość
jak się zalogować?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-24, 22:45:06 »
mam taki oto problem:
mam starego kompa, na którym zainstalowałem Mandrake 10. Żeby go przyspieszyć postanowiłem zrezygnować z niektórych zużywających pamięci ustawień, m.in. wyłączyłem tryb graficzny przy starcie. Ale chyba narobiłem "bigosu", gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym wyświetla mi taki komunikat:
localhost login:
Password:

podczas gdy wczesniej nie używałem żadnego hasła przy logowaniu
i nie wiem teraz co mam zrobić
jak to odkręcić, aby się zalogować
dzięki za wszelką pomoc

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
jak się zalogować?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-24, 23:24:46 »
Ale chyba narobiłem "bigosu",

bez komentarza

gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym
 > wyświetla mi taki komunikat:
 > localhost login:
 > Password:

 > i nie wiem teraz co mam zrobić
 
Po login: wpisać login
a po password: wpisać password czyli haslo :-)

A ty jaja sobie robisz, nie?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

a7v8x

  • Gość
jak się zalogować?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-25, 15:06:58 »
2005-10-24 23:24:46 roca napisał:

> Ale chyba narobiłem "bigosu",
 >
 > bez komentarza
 >
 > gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym
 >  > wyświetla mi taki komunikat:
 >  > localhost login:
 >  > Password:
 >
 >  > i nie wiem teraz co mam zrobić
 >  
 > Po login: wpisać login
 > a po password: wpisać password czyli haslo :-)
 >
 > A ty jaja sobie robisz, nie?

robi sobie jaja ... to pewne!!!

Xax79

  • Gość
jak się zalogować?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-10-25, 15:29:19 »
2005-10-24 22:45:06 Stinker napisał:

> mam taki oto problem:
 > mam starego kompa, na którym zainstalowałem Mandrake 10. Żeby go przyspieszyć postanowiłem
 > zrezygnować z niektórych zużywających pamięci ustawień, m.in. wyłączyłem tryb graficzny przy
 > starcie. Ale chyba narobiłem "bigosu", gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym
 > wyświetla mi taki komunikat:
 > localhost login:
 > Password:
 >
 > podczas gdy wczesniej nie używałem żadnego hasła przy logowaniu
 > i nie wiem teraz co mam zrobić
 > jak to odkręcić, aby się zalogować
 > dzięki za wszelką pomoc


Zeby to odkrecic trzeba ... sie zalogowac, dokladnie :)

No daj spokoj, przeciez instalujac musiales podawac jakies haslo dla administratora (login root jakbys nie wiedzial).

Z drugiej strony mozesz odpalic komputer z jakiejs dystrybucji livecd, chrootowac sie na mandaryne, passwd i po krzyku. Izi, nieprawdaz ?