Nowe posty

Autor Wątek: upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/  (Przeczytany 3786 razy)

Stinker

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« dnia: 2005-10-24, 22:45:06 »
mam taki oto problem:
mam starego kompa, na którym zainstalowałem Mandrake 10. Żeby go przyspieszyć postanowiłem zrezygnować z niektórych zużywających pamięci ustawień, m.in. wyłączyłem tryb graficzny przy starcie. Ale chyba narobiłem \\"bigosu\\", gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym wyświetla mi taki komunikat:
localhost login:
Password:

podczas gdy wczesniej nie używałem żadnego hasła przy logowaniu
i nie wiem teraz co mam zrobić
jak to odkręcić, aby się zalogować
dzięki za wszelką pomoc

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-24, 23:24:46 »
Ale chyba narobiłem \\"bigosu\\",

bez komentarza

gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym
 > wyświetla mi taki komunikat:
 > localhost login:
 > Password:

 > i nie wiem teraz co mam zrobić
 
Po login: wpisać login
a po password: wpisać password czyli haslo :-)

A ty jaja sobie robisz, nie?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

a7v8x

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-25, 15:06:58 »
2005-10-24 23:24:46 roca napisał:

> Ale chyba narobiłem \\"bigosu\\",
 >
 > bez komentarza
 >
 > gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym
 >  > wyświetla mi taki komunikat:
 >  > localhost login:
 >  > Password:
 >
 >  > i nie wiem teraz co mam zrobić
 >  
 > Po login: wpisać login
 > a po password: wpisać password czyli haslo :-)
 >
 > A ty jaja sobie robisz, nie?

robi sobie jaja ... to pewne!!!

Xax79

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-10-25, 15:29:19 »
2005-10-24 22:45:06 Stinker napisał:

> mam taki oto problem:
 > mam starego kompa, na którym zainstalowałem Mandrake 10. Żeby go przyspieszyć postanowiłem
 > zrezygnować z niektórych zużywających pamięci ustawień, m.in. wyłączyłem tryb graficzny przy
 > starcie. Ale chyba narobiłem \\"bigosu\\", gdyż teraz przy logowaniu w trybie tekstowym
 > wyświetla mi taki komunikat:
 > localhost login:
 > Password:
 >
 > podczas gdy wczesniej nie używałem żadnego hasła przy logowaniu
 > i nie wiem teraz co mam zrobić
 > jak to odkręcić, aby się zalogować
 > dzięki za wszelką pomoc


Zeby to odkrecic trzeba ... sie zalogowac, dokladnie :)

No daj spokoj, przeciez instalujac musiales podawac jakies haslo dla administratora (login root jakbys nie wiedzial).

Z drugiej strony mozesz odpalic komputer z jakiejs dystrybucji livecd, chrootowac sie na mandaryne, passwd i po krzyku. Izi, nieprawdaz ?

^robert^

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-24, 21:27:07 »
Mysz mi niedziala... nakilkalem sei tabem tak ostro ze hey aby ten topic zalozyc. prosze o pomoc! normalnie przed updatem wszystko ladnie dzialalo, a teraz (do uaktualneinia uzylem aptitude jesli ma to jakies znacznie) mysz nie dziala :( co moze byc tego przyczyna? jak ustawic mysz? ciagle jest widoczny kursor na srodku mojego ekranu, kabel od mychy mam napewno dobrze podlaczony... co robic? da sie jakos cofnac update? co jest odpowiedzialne za konfiguracje myszy?


^robert^

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-24, 22:22:36 »
2005-10-24 21:27:07 ^robert^ napisał:

> Mysz mi niedziala... nakilkalem sei tabem tak ostro ze hey aby ten topic zalozyc. prosze o
 > pomoc! normalnie przed updatem wszystko ladnie dzialalo, a teraz (do uaktualneinia uzylem
 > aptitude jesli ma to jakies znacznie) mysz nie dziala :( co moze byc tego przyczyna? jak
 > ustawic mysz? ciagle jest widoczny kursor na srodku mojego ekranu, kabel od mychy mam napewno
 > dobrze podlaczony... co robic? da sie jakos cofnac update? co jest odpowiedzialne za
 > konfiguracje myszy?
 >
 >

dobra hjuz sobie poradzilem :>

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-24, 23:27:14 »
2005-10-24 22:22:36 ^robert^ napisał:

 > dobra hjuz sobie poradzilem :>

Ale inny może sobie nie poradzic, więc nie bądź taki top secret
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

^robert^

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-12-08, 14:17:52 »
2005-10-24 22:22:36 ^robert^ napisał:

> 2005-10-24 21:27:07 ^robert^ napisał:
 >
 > > Mysz mi niedziala... nakilkalem sei tabem tak ostro ze hey aby ten topic zalozyc. prosze
 > o
 >  > pomoc! normalnie przed updatem wszystko ladnie dzialalo, a teraz (do uaktualneinia
 > uzylem
 >  > aptitude jesli ma to jakies znacznie) mysz nie dziala :( co moze byc tego przyczyna? jak
 >  > ustawic mysz? ciagle jest widoczny kursor na srodku mojego ekranu, kabel od mychy mam
 > napewno
 >  > dobrze podlaczony... co robic? da sie jakos cofnac update? co jest odpowiedzialne za
 >  > konfiguracje myszy?
 >  >
 >  >
 >
 > dobra hjuz sobie poradzilem :>


eeee :( znowu! postanowilem sobie skompilowac wyzsze jajko... postepowalem zgodnie z instrukcjami jednego z artykulow na waszej stronie... jadro sie skompilowalo, potem po restarcie nie szlo odpalic tego jaderka... to odpalilem linuxa na starym kernelu... i mysz nie dziala... nic nie moge zrobic. POMOCY! :(

^robert^

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-12-08, 14:25:12 »
2005-12-08 14:17:52 ^robert^ napisał:

> 2005-10-24 22:22:36 ^robert^ napisał:
 >
 > > 2005-10-24 21:27:07 ^robert^ napisał:
 >  >
 >  > > Mysz mi niedziala... nakilkalem sei tabem tak ostro ze hey aby ten topic zalozyc.
 > prosze
 >  > o
 >  >  > pomoc! normalnie przed updatem wszystko ladnie dzialalo, a teraz (do uaktualneinia
 >  > uzylem
 >  >  > aptitude jesli ma to jakies znacznie) mysz nie dziala :( co moze byc tego
 > przyczyna? jak
 >  >  > ustawic mysz? ciagle jest widoczny kursor na srodku mojego ekranu, kabel od mychy
 > mam
 >  > napewno
 >  >  > dobrze podlaczony... co robic? da sie jakos cofnac update? co jest odpowiedzialne
 > za
 >  >  > konfiguracje myszy?
 >  >  >
 >  >  >
 >  >
 >  > dobra hjuz sobie poradzilem :>
 >
 >
 > eeee :( znowu! postanowilem sobie skompilowac wyzsze jajko... postepowalem zgodnie z
 > instrukcjami jednego z artykulow na waszej stronie... jadro sie skompilowalo, potem po
 > restarcie nie szlo odpalic tego jaderka... to odpalilem linuxa na starym kernelu... i mysz nie
 > dziala... nic nie moge zrobic. POMOCY! :(
bym zapomniał. mam debiana.

chmooreck

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-12-08, 15:48:14 »
najlepiej poradz sobie tak samo, jak za poprzednim razem...

^robert^

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-12-09, 02:57:48 »
2005-12-08 15:48:14 chmooreck napisał:

> najlepiej poradz sobie tak samo, jak za poprzednim razem...

to niemozliwe :/ wtedy objaw byl dokladnie taki sam, ale predzej upgradowalem oprogramowanie aptem... no i jeden skladnik niechcial sie poprawnie zaistalowac i trzeba bylo robic na sile (nie amietam jaki teraz bym jeszcze raz sprobowal, moze by pomoglo :>).... jak udalo mi sie go zainstalowac to mysz zaczela dzialac jak trzeba. Teraz nie doinstalowywalem ani upgradowalem zadnego software... jedyna niecodzienna czynnosc to kompilacja nowego jajka... dlatego poderzenia na to padly. jak ktos jest w stanei mi pomoc to bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Robert

chmooreck

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-09, 08:47:23 »
2005-12-09 02:57:48 ^robert^ napisał:

> 2005-12-08 15:48:14 chmooreck napisał:
 >
 > > najlepiej poradz sobie tak samo, jak za poprzednim razem...

chyba sie nie zorientowales do czego pilem... jakbys napisal na forum co zrobiles, ze ci zaczelo dzialac to bys teraz wiedzial...

a co do twojego problemu - zeby nie bylo, ze sie tylko wymadrzam - sprawdz w logach X'ow (bo podejrzewam, ze tam ci mycha nie chodzi) dlaczego nie udalo mu sie jej odpalic... sprawdz tez, czy masz odpowiednie urzadzenie w /dev

^robert^

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-09, 14:23:35 »
2005-12-09 08:47:23 chmooreck napisał:

> 2005-12-09 02:57:48 ^robert^ napisał:
 >
 > > 2005-12-08 15:48:14 chmooreck napisał:
 >  >
 >  > > najlepiej poradz sobie tak samo, jak za poprzednim razem...
 >
 > chyba sie nie zorientowales do czego pilem... jakbys napisal na forum co zrobiles, ze ci
 > zaczelo dzialac to bys teraz wiedzial...
 >
 > a co do twojego problemu - zeby nie bylo, ze sie tylko wymadrzam - sprawdz w logach X'ow (bo
 > podejrzewam, ze tam ci mycha nie chodzi) dlaczego nie udalo mu sie jej odpalic... sprawdz tez,
 > czy masz odpowiednie urzadzenie w /dev


w logach nic podejrzanego nie bylo... niby moduł myszy chodzi bez zadnych problemow (nie bylo nic o bledach).
w dev tez mam wszystko ok.

Xax79

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-12-09, 14:43:47 »
> w logach nic podejrzanego nie bylo... niby moduł myszy chodzi bez zadnych problemow (nie bylo
 > nic o bledach).
 > w dev tez mam wszystko ok.

Patrzac na sposob w jaki opisujesz swoj problem mozna latwo sie domyslic, ze masz bardzo male pojecie o tym co sie w systemie dzieje, choc moge sie mylic, ale wowczas musisz nad soba troche popracowac ;)

Zastanawiam sie na jakiej podstawie dochodzisz do wniosku ze masz wszystko OK, skoro przeciez nie dziala.

Gdybys tak wkleil tego loga x'ow to byc moze ktos wypatrzy blad, ktory Ty przegapiasz. Kazdemu sie przeciez zdaza :)

chmooreck

  • Gość
upgradowalem system i mysz mi nie dziaal :/
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-12-09, 14:54:50 »
jeszcze jedno, maly quiz, "mysz nie dziala" oznacza:
1. nie ma kursora myszy
2. jest kursor, ale nie reaguje

??