Nowe posty

Autor Wątek: Zmiana adresu MAC  (Przeczytany 6742 razy)

piotrrek

  • Gość
Zmiana adresu MAC
« dnia: 2010-11-20, 16:27:06 »
Witam. Jestem początkującym userem ubuntu 10.10 i mam maly problem.
Otoz przy probie zmiany adresu mac na karcie sieciowej nic sie nie dzieje.
tzn tak:
po wlaczeniu systemu nie mam neta, ze wzgledu na zly mac. zmieniam go za pomoca ifconfiga, lub macchangera i teoretycznie sie zmienia. teoretycznie, poniewaz zaraz po zmianie  ifconfig eth1 pokazuje dobry mac, lecz po probie polaczenia z internetem wraca stary mac. przegrzebalem juz siec i nic nie moge znalezc.
prosze o pomoc

arctgx

  • Gość
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-20, 17:57:05 »
Cytat: piotrrek
lecz po probie polaczenia z internetem wraca stary mac.
Jak wygląda to łączenie? Jeśli robisz (lub jakaś graficzna nakładka robi) to np. za pomocą ifup eth1, to ustawienia mogą siedzieć w /etc/network.interfaces (linijka postaci hwadress ether aa:bb:c:dd:ee:ff dla danego interfejsu). Sprzętowy adres można też, o ile pamiętam, ustawiać w regułach UDEV, ale w normalnej sytuacji reguły te odczytywane są tylko wtedy, gdy wykrywany jest sprzęt lub startuje UDEV.

Zerknij czy zmiana adresu nie została odnotowana w plikach messages czy syslog w /var/log.

____

Przy okazji: "1" w eth1 sugeruje, że to albo interfejs eth0 masz przypisany do fizycznego układu, albo wspomniany udevd za którymś razem nie posprzątał po sobie (w plikach /etc/udev/rules.d/*-persistent-*.rules udevd lubi tworzyć nowe reguły dla tego samego urządzenia, nie usuwając poprzednio wygenerowanych, a numeracja sobie rośnie).

plowiec

  • Gość
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-03-12, 18:09:49 »
aplet n-m - modyfikuj połączenia- wybierasz które- okno sklonowany mac-zapisz

Al-muallim

  • Gość
Zmiana adresu MAC
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-12-28, 16:58:52 »
---edit Lord Darius

@ Al-muallim
Proszę nie podpinać się ze swoim problemem do istniejących wątków.