Nowe posty

Autor Wątek: Debian netinstall na Asus K50c, brak sieci przy instalacji  (Przeczytany 4611 razy)

  • Gość
Witam Kolegów i proszę o pomoc.

Próbuję zainstalować na laptopie asus k50c - debiana testing netinstall 6.0.3 z pendrive'a.

Przy konfiguracji sieci mam do wyboru wlan0 i eth0, niestety żadne z nich automatycznie nie może być ustawione, po ręcznym wypełnieniu danych nadal brak dostępu do sieci.

Czy ktoś miał taki problem ? :( Dodam, że przy uruchomieniu komuptera wyskakuje komunikat: Express gate is not installed on your system or the installation is incomplete[...]

Pozdrawiam.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Debian netinstall na Asus K50c, brak sieci przy instalacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-12-19, 15:11:55 »
Bardzo mało danych z Twojej strony. Łączysz się z netem po wifi czy kablu? DHCP czy też statycznie?

  • Gość
Debian netinstall na Asus K50c, brak sieci przy instalacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-12-21, 10:18:53 »
Próbowałem podnieść sieć z grml (debian live). Czy to możliwe żeby tak po prostu wysiadła karta sieciowa po kabelku i wifi jednocześnie?

Ifconfig pokazuje lo i eth0, niestety w eth0 wszystkie wartości są na 0, kabelek sieciowy podłączony do routera w tym czasie.

lspci|grep Ethernet - również widać moją kartę sieciową Realtek'a.

lsmod|grep Realtek - 3 moduły załadowane, tak jak w stacjonarnym.

Zamknąłem eth0 i podniosłem z wartościami jakie być powinny, polecenie "route" również pokazuje prawidłowy wynik, gdyż porównywałem ze stacjonarnym. Pozostaje tylko uszkodzona karta sieciowa?

Pozdrawiam.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Debian netinstall na Asus K50c, brak sieci przy instalacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-12-22, 12:49:16 »
A możesz pominąć router i zainstalować po kablu od operatora? Wifi z netinstall raczej nie będzie Ci działać(wpasupplicant, firmrmware atheros w moim przypadku) - mogę się mylić - bo instaluję zawsze z livecd. W squeeze dopiero dogrywałem stery do wifi po instalacji systemu- czyli z livecd miałem net tylko po kablu. Pozdrawiam

Ksanderon

  • Gość
Debian netinstall na Asus K50c, brak sieci przy instalacji
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-12-23, 16:33:54 »
wifi bardzo rzadko działa w netinstall- trzeba doinstalować firmware i suplicanta. Ruter na pewno jest ok? Aha, kiedy pobierałeś płytę? Niedawno miałem na sidzie problem z bindem(pomogło przeinstalowanie pakietów offline), więc możliwe, że bug trafił do testinga.