Nowe posty

Autor Wątek: linux na 6 monitorach (eyefinity6)  (Przeczytany 3725 razy)

iksaw

  • Gość
linux na 6 monitorach (eyefinity6)
« dnia: 2011-12-15, 17:30:22 »
Witam, jak w temacie, chciałbym zainstalować linuxa na komputerze podłączonym do sześciu monitorów (monitory podłączone do karty ati 5870 eyefinity6) i uzyskać jeden duży pulpit, na windowsie wszystko śmiga bardzo dobrze, ale ja chciałbym posiadać linuxa + zainstalowany compiz fusion. Dawno temu mialem zainstalowana edycje sabayon w tej chwli równiez ją zainstalowałem, oprogramowanie wykrywa wszystkie sześć monitorow, daje się również odpowiednio modyfikować, tzn, ustawiać monitory w ustawieniu 3x2 ale nie zatwierdza nowego pulpitu, nic się nie dzieje, dalej na wszystkich sześciu monitorach wyświetla sie to samo (klonuje). Gdy wejdę w zakładkę 'wiele monitorow' pisze że ten system nie jest skonfigurowany pod tego typu atrakcje.

Moje pytanie, czy w takim razie muszę poszukać innej edycji linuxa (dostosowanej do obsługi sześciu monitorów) czy może musze sam nadać ta funkcjonalność, jak??

O ile to możliwe proszę nie pytajcie mnie językiem "linuxowym" o różne rzeczy ponieważ nie bardzo wiem co to są jądra i inne rzeczy, stawiam dopiero pierwsze kroki na linuxie. Jeżeli ktoś spodkał się z systemem zainstalowanym na sześci monitorach i wie że takowy istnieje i jest odpowiednio skonfigurowany to bardzo proszę o jakies wskazówki.

iksaw

  • Gość
linux na 6 monitorach (eyefinity6)
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-12-17, 13:25:43 »
poważnie nikt nic nie wiee??

chmooreck

  • Gość
linux na 6 monitorach (eyefinity6)
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-12-17, 13:39:33 »
poczytaj o xineramie

priestus

  • Gość
linux na 6 monitorach (eyefinity6)
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-12-17, 14:41:13 »
Narzędzie arandr może się okazać pomocne w konfiguracji layoutu...

iksaw

  • Gość
linux na 6 monitorach (eyefinity6)
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-12-18, 12:46:40 »
'chmooreck' dzięki za podpowiedź, zainstalowałem Ubuntu 11.10 zainstalowałem ster. do karty ze strony prod. sterownik posiada opcję ustawiania pulpitów, wszystko ładnie poskladałem (rozdzielczość 5780 ; 2180 - cos koło tego) wyświetla jeden pulpit :), problem natomiast inny powstał mimo wszystko że wyświetla jeden pulpit to tapeta jest na każdym monitorze ta sama sklonowana, w jaki sposób mogę ustawić ją na wszystkich sześciu monitorach, czy potrzebuje tapety własnie w takiej rozdzielczości tzn, dopasowanej? w windows jaka by nie była to i tak rozciągnie ją na całość, tutaj klonuje na każdy monitor.  - przeraża mnie ta ilość możliwości, jak  narazie.

Jeżeli chodzi o xinerame to jest ona widoczna w sterowniku do grafiki (catalyst center), ale nie aktywna, nawet po ustawieniu jednego pulpitu, nie instalowałem narazie Aranda, ale pczytalłem co to potrafi i może faktycznie pomoże cos, dam znac jeszcze.

Ps. O linuxie czytam od dwóch dni, (od momentu założenia tego tematu), wczoraj już wszystko sam poinstalowałem, sterowniki, comip_a i menedżer ustawień do niego (jeszcze nie wszystko dziala jak należy ale..) dodatkowe środowiska KDE I GNOM w sumie nie wiem po co nic się nie zmienilo, wszystko z konsoli i powiem Wam że linux jest zaj....sty, zastanawiam się tylko na sensem tych monitoró bo coraz wiecej czasu spedzam w trybie tekstowym w konsloi, jak już wszystko zadziala to wstawie jakies foty.

Czy istnieje cos takiego jak np. przywracanie do ustawień fabrycznych, ponieważ jak tak grzebie w tych ustawieniach to nie raz pozmieniam sobie tak wszystko że na pulpicie nie ma nic tylko tapeta i w zasadzie nie wiem co wtedy zrobić, jak przywrócić ten pulpit.

davepi

  • Gość
linux na 6 monitorach (eyefinity6)
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-12-18, 21:30:17 »
To chyba zależy od tego jakie środowisko posiadasz. Można zresetować ustawienia z poziomu konsoli oczywiście. Poszukaj odpowiednich komend do odpowiednich środowisk.