Nowe posty

Autor Wątek: Odinstalowanie Ubuntu.  (Przeczytany 2180 razy)

smithinger44

  • Gość
Odinstalowanie Ubuntu.
« dnia: 2012-01-05, 20:42:08 »
Cześć. Mam mały dylemat(problem).

Otóż miałem kiedyś zainstalowanego Kubuntu z którym już się bawiłem i przywracałem oryginalny MBR(MBR Windowsa jest na wewnętrznym, a MBR Kubuntu jest na zewnętrznym na którym jest też sam Linux), lecz teraz sobie o nim przypomniałem i chcę go poprostu usunąć. Wszedłem sobie w Zarządzanie Dyskami, a w środku 2 partycje bez oznaczeń na zewnętrznym HDD.(Jedna 46GB druga 2GB).

Wydaje mi się, że jest to ten nieszczesny Linux i chciałbym go teraz wywalić i tu mam pytania.
-Czy to jest Linux i ten jego MBR?
-Czy jeżeli po prostu dam "Usuń wolumin" to czy nie będę miał problemów z resztą dysku i będę mógł po prostu to co zostanie dodać do innej partycji?
-Czemu Linuks(Jeżeli jest to właśnie On) stworzył mi na dysku partycje bez woluminu?(C:, D: itp.)

Dzięki.

Ksanderon

  • Gość
Odinstalowanie Ubuntu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-06, 15:54:24 »
1) nie jestem wróżką a ty możesz sobie to prościutko sprawdzić.
2) równania Maxwella są prawdziwe bo człowiek był na księżycu czy człowiek był na księżycu bo równania Maxwella są prawdziwe?
3) a do czego miałby mu(Linuksowi) ten wolumin służyć? Oznaczenia "literkowe" partycji na windowsie to tylko idiotyczna naleciałość z DOSa.

f1post

  • Gość
Odinstalowanie Ubuntu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-06, 16:58:01 »
Pod windowsem nie zobaczysz literowych oznaczeń dysków stworzonych przez linuxa, jeśli o to chodzi. Zobaczysz to prawdopodobnie jako nieprzyporządkowane miejsce.