Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Motyw KDE4 zmienia się dopiero po wylogowaniu lub restarcie systemu.  (Przeczytany 7622 razy)

  • Gość
Mam problem ze zmianą motywu w KDE 4.7. Gdy raz go zmienię potem nie mogę wybrać innego. Dopiero zmienia się motyw jak zrestartuje komputer lub gdy się wyloguje i zaloguje ponownie.

Drugi problem jest taki że nie mogę ustawić takiej przezroczystej ramki i dodać do niej ikony programów z menu KDE
http://blog.markojung.net/wp-content/uploads/2008/11/800px-kde4-desktop.png
Dodałem do pulpitu "Widok Katalogów" i wybrałem w ustawieniach widoku katalogu:" Pokaż katalog pulpitu". Wyświetla się że katalog jest pusty. Mimo że mam na pulpicie kilka ikon programów. Jak taką przezroczystą ramkę jak na screenie, ustawić i dodać do niej skróty programów? Ponieważ ten mój sposób nie działa.

Czy to jest jakiś inny plasmoid? Myślałem ze to jest ten FolderView.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Motyw KDE4 zmienia się dopiero po wylogowaniu lub restarcie systemu.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-09-06, 23:20:43 »
Tak, to jest FolderView.

Może masz ustawiony jakiś filtr (3 zakładka w opcjach)?

Sprawdź też, czy w SystemSettings masz prawidłową ścieżkę do pulpitu ustawioną. Albo podaj ręcznie ścieżkę w FolderView.


A z tym motywem to może być bug, jeśli zachowuje się tak jak mówisz.
Poszukaj na http://bugs.kde.org/ - może ktoś już go zgłosił.
Ogólnie KDE 4.7 ma kilka denerwujących błędów poprawionych dopiero w 4.7.1.

  • Gość
Motyw KDE4 zmienia się dopiero po wylogowaniu lub restarcie systemu.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-09-07, 09:58:49 »
Gdy wybieram z menu jakiś program jego ikone (dodaj na pulpit) to ikony pojawiają się jako plasmoidy ,a nie ikony. Dlatego Dolphin ich nie widzi i nie są widoczne w "Widoku katalogu". Dopiero jak otworze ten folder "Desktop" i przekopiuje ikone przeciągając myszką do tego katalogu Wtedy dopiero się pojawiają w tym "Widok katalogu". Ale widnieje na nich czerwona ikonka z wykrzyknikiem.

To nie jest raczej filtr bo mam tam wybrane: pokaż wszystkie pliki.

Może mi brakuje jakiegoś dodatku , zależnosci do tego folderview?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Motyw KDE4 zmienia się dopiero po wylogowaniu lub restarcie systemu.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-09-07, 15:59:35 »
Cytat: lares
Gdy wybieram z menu jakiś program jego ikone (dodaj na pulpit) to ikony pojawiają się jako plasmoidy ,a nie ikony.
Bo w kde tak to działa "dodaj do panelu"- dodaje ikony do plasmoidy. "Dodaj do pulpitu" dodaje do pulpitu. Jak chcesz zrobić skrót to przeciągasz na pulpit czy też do "widok katalogu"  i zaznaczasz  "dowiąż tutaj".
Cytat: lares
Dlatego Dolphin ich nie widzi i nie są widoczne w "Widoku katalogu". Dopiero jak otworze ten folder "Desktop" i przekopiuje ikone przeciągając myszką do tego katalogu Wtedy dopiero się pojawiają w tym "Widok katalogu". Ale widnieje na nich czerwona ikonka z wykrzyknikiem.
Bo masz błędnie podaną ścieżkę do "widok katalogu".
Spróbuj np tak: tworzysz katalog w home np. tak jak ja Pulpit
Potem wskazujesz ścieżkę w ustawieniach "widok katalogu"
http://imageshack.us/photo/my-images/36/zrzutekranu3p.jpg/
Tak jak Ci Ultr napisał, że może jest jakiś bug związany z kde 4.7 dlatego giną Ci ustawienia po restarcie. Możesz spróbować w Ustawieniach systemowych/Zaawansowane/Menadżer sesji/Przy logowaniu/Przywróć poprzednią sesję( ewentualnie spróbuj z uruchom pustą sesję lub przywróć zapisaną sesję). W opensuse może być to trochę inaczej umiejscowione, ale jak poszukasz to znajdziesz. Pozdrawiam

  • Gość
Motyw KDE4 zmienia się dopiero po wylogowaniu lub restarcie systemu.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-09-07, 18:41:11 »
No tak wszystko się zgadza. Ale opcja "Dodaj do pulpitu" spod ppm  w menu KDE nie działa. Ponieważ ikony pojawiają się na pulpicie, ale jak wybiorę Pulpit>pokaz katalog pulpitu to pisze że jest pusty. No ale przecież dodałem kilka ikon na pulpit. Hmm (Widać te ikony na pulpicie , a połozenie katalogu informuje ze ich nie ma?) Scieżka jest prawdopodobnie dobra, ponieważ mam tylko katalog pulpit. Więc te ikony z menu raczej tam je dodaje. Chociaż dolphin nie pokazuje w katalogu Desktop że są tam jakieś ikony, Czy to KDE dodaje je bezpośrednio z /usr/share/aplications skoro są niewidoczne w dolphinie?

Ta opcja "dowiąż tutaj" działa ale pojawia się na ikonkach ta strzałka z dowiązywania. Na tym screenie co podałem tego nie było widać. Co do tego buga to ponoć w wersji KDE 4.7.1 już wszystko lepiej działa.

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Motyw KDE4 zmienia się dopiero po wylogowaniu lub restarcie systemu.
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-09-07, 20:02:34 »
Ikony wykorzystywane w kde na Twoim profilu znajdują się w /home/użytkownik/.kde/share/icons
A jak wskazujesz katalog w "ustawieniach widok katalogu" /Położenie/ Podaj katalog/home /użytkownik/Desktop ?  Sprwdź na innym użytkowniku -  jeżeli masz jednego to dodaj np test i zobacz czy kde zachowuje się tak samo. Aktualizowałeś po instalacji system?

  • Gość
Motyw KDE4 zmienia się dopiero po wylogowaniu lub restarcie systemu.
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-09-07, 20:09:46 »
Tak wskazuje ten katalog. Nawet zmieniam nazwę Desktop  na Pulpit i nadal to samo. System aktualizowany  codziennie.