Nowe posty

xx Problem z Linux Lite po instalacji (1)
Dzisiaj o 15:19:31
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Programy biurowe - nie bijcie .  (Przeczytany 6353 razy)

thomas102

  • Gość
Programy biurowe - nie bijcie .
« dnia: 2011-12-09, 22:31:30 »
Witam  , proszę  nie  bijcie jeśli pytanie  jest nie na miejscu , problem polega na tym że  kupiłem  LINUX magazine - grudzień 2011  z  " sześciopakiem  ubutu 11.10 "  Mam zamiar wrzucić  go córce na laptopa , ale płacze mi że musi mieć  do szkoły Power  Point  z office  . Czy istnieje  na linuxa coś  podobnego  i czy po zapisie  dokumentu  stworzonego   pod  linuxem  da się go otworzyć  pod windowsem ?

pozdrawiam

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-12-09, 23:23:15 »
Tak. Po zainstalowaniu powinieneś mieć LibreOffice, a w nim program Impress - odpowiednik PowerPointa. Obsługa miejscami mocno inna niż PP, ale czyta i pisze pliki z PP dla Windows.

OT: musi mieć do szkoły Power Point z office - to może zaproponować szkole, żeby zafundowała córce MS Office i  Windows?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

thomas102

  • Gość
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-12-09, 23:50:27 »
To  nie  kwestia szkoły  ,  facet  z informatyki  uważa że  Linux  jest dla gównia...  tak się  wyraził  , a " porządną  " robotę  można robić  tylko  na Window-sie . Gdy kazałem córce przekazać że niewiedza  w jego przypadku dyskwalifikuje go jako pedagoga  , obniżył jej ocenę .

pozdrawiam

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-12-10, 11:16:26 »
OT:
Cytat: thomas102
(...)facet  z informatyki  uważa że  Linux  jest dla gównia...  tak się  wyraził  , a " porządną  " robotę  można robić  tylko  na Window-sie.(...)
* Niech to powie projektantom superkomputerów z TOP-500 (1 Windows w specjalnej wersji HPCS, na 58 miejscu w rankingu. Projektanci następcę będą jednak robić na Linuksie)

* Niech to powie gówniarzom z Google, Facebook czy IBM - może od lat tkwią w błędzie i nauczyciel zostanie ogłoszony ich zbawcą...

Cytat: thomas102
(...) obniżył jej ocenę (...)
Na jakiej podstawie? Pisemne uzasadnienie? Jeżeli nie ma, to człowiek kwalifikuje się do dyscyplinarki...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

thomas102

  • Gość
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-12-10, 12:34:36 »
Mieszkam w małej miejscowości , gość  jest moim rówieśnikiem, i wydaje się mu że będąc nauczycielem INFORMATYKI w gimnazjum los go straszliwie pokrzywdził .
Jak to mówi moja córka  olać  to :) .
Wieczorem siądę  do instalacji , póki co dzięki za informację .
pozdrawiam T.W .

Offline kenpo

  • Users
  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 216
    • Zobacz profil
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-12-10, 13:00:46 »
Jeśli masz już windows to w razie potrzeby, np. żeby się nauczyć do egzaminu może pobrać wersję próbną MS Office. Nie żebym polecał ten produkt MS, ale jak się trafi na nauczyciela dupka, hmm, lepiej nie robić dziewczynie problemów.
A linuksa i tak warto poznać.

ktr

  • Gość
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-12-10, 13:31:06 »
Cytat: pkraszewski
OT: musi mieć do szkoły Power Point z office - to może zaproponować szkole, żeby zafundowała córce MS Office i  Windows?
Nie wiem jak w podstawówkach/gimnazjach .. ale np. na studiach m$ zapewnia bezpłatny dostęp do oprogramowania.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3049
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-12-10, 14:59:15 »
Cytat: ktr
Cytat: pkraszewski
OT: musi mieć do szkoły Power Point z office - to może zaproponować szkole, żeby zafundowała córce MS Office i  Windows?
Nie wiem jak w podstawówkach/gimnazjach .. ale np. na studiach m$ zapewnia bezpłatny dostęp do oprogramowania.
Tak. Wszystkiego POZA Office...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

thomas102

  • Gość
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-12-10, 20:12:33 »
Dokładnie poza office .Z  drugiej  strony  jeśli się  wymaga np.zadanie domowe  w określonym  programie  to  powinno się go udostępniać i to powinna  być  rola szkoły  , a nie wymagać  od rodziców aby wykładali  po 250 zł .

  Na  marginesie ...  powiedziałem  córce że powinna na złość  temu dup...  posiedzieć  nad  Linuxem i  udowodnić  że  nie  ma racji ..

pozdrawiam

rilicek

  • Gość
Programy biurowe - nie bijcie .
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-12-10, 21:20:21 »
Podejrzewam, że zadania które wymyśli (lub pewnie ściągnie z netu), będą bez problemu do wykonania w Libre/OpenOffice, pod warunkiem, że nie będzie wymagał makr (choć o takie zaawansowania go nie posądzam). Pliki w Libre/OpenOffice można zapisać w formacie doc, xls, ppt.
Gorzej będzie jednak z ćwiczeniami na lekcji.
Ech, jak tu uczyć dzieci szacunku do nauczycieli. Szkoda gadać.