Nowe posty

Autor Wątek: Brak funkcjonalności LXDM  (Przeczytany 4748 razy)

f1post

  • Gość
Brak funkcjonalności LXDM
« dnia: 2011-11-24, 18:12:36 »
Posiadam Arch Linuxa z zainstalowanym LXDM i LXDE. No i nie mam możliwości wyłączenia systemu bezpośrednio z pulpitu (tudzież paska zadań i menu startowego). Generalnie muszę się wylogować (Okienko, które się wyświetla ma dwie opcje: wyloguj i anuluj) i dopiero potem muszę zamknąć system z poziomu LXDM. Dodam, że nie reaguje on na zmiany w pliku konfiguracyjmym "lxdm.conf". Tło jest białe nawet po ustawieniu w nim ścieżki do pliku z tapetą.
Gryzę się z tym już od miesiąca.
Aha, zauważyłem, że jak zabootuje LiveUSB Lubuntu i nie zaloguję się przez lxdm to w nim też nie ma opcji wyłączenia systemu. Dopiero jak wyloguję się i wpiszę lxdm i się zaloguje to pojawiają się opcje zamknięcia, uruchomienia ponownego i hibernacji.
Szukałem w google nic nie mogę znaleźć.

f1post

  • Gość
Brak funkcjonalności LXDM
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-11-24, 18:15:18 »
Próbowałem też Arch Wiki. W moim systemie jest zainstalowany PoliceKit, ale ścieżki
/etc/PoliceKit/PoliceKit.conf ani słychu, ani widu

  • Gość
Brak funkcjonalności LXDM
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-11-24, 22:48:17 »
Dasz sobie głowę uciąć, że chodzi o PoliceKit a nie PolicyKit?

f1post

  • Gość
Brak funkcjonalności LXDM
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-11-25, 22:32:14 »
Rzeczywiście, sorry chodzi oczywiście o:
/etc/PolicyKit/PolicyKit.conf

Nie mam takiego pliku, ani katalogu.

f1post

  • Gość
Brak funkcjonalności LXDM
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-11-27, 17:38:02 »
Poradziłem sobie.
Cały czas, kiedy chciałem zainstalować dbus, system pisał, że dbus jest w najnowszej wersji. Ale w akcie desperacji zaktkualizowałem dbusa komendą pacman -Sy dbus i dopiero wtedy zadziałało. Mam wszystkie opcje wraz z hibernacją i wstrzymaniem.

Także dla wszystkich, którzy mają ten sam problem - rozwiązanie:
aktualizacja dbusa lub instalacja.