Nowe posty

Autor Wątek: (DE)Instalacja KDE  (Przeczytany 12307 razy)

andriusza1

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-07-19, 16:24:32 »
Lub dlaczego normalnie tego nie odpalisz jako zwykly user:
sh quake3blabla.run
powinno cie pozniej spytac ewentualinie o haslo

amdfanatyk

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-07-19, 21:17:48 »
eh poprostu te stare pr sie odpala z -target srututu.

Logrox

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-10-18, 21:27:29 »
Witam.
W przeciwieństwie do problemu omawianego w tym poście ja mam nieco inny z tą gra.

Po jej pomyślnym zainstalowaniu i graniu w nią przez 3 godziny i ponownym właczeniu komputera okazało się iż gra uruchamia się ale bez myszki. Próbowałem znaleśc jakiś plik config ale niema takiego. Próbowałem wysyłac parametry do aplikacji typu mouse=yes itp. ale bez skutku. Prosze o pomoc w znalezieniu sposóbu na przywrucenie myszki w tej grze.




Neoo

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-05-31, 21:28:49 »
Mam taki problem: Niedawno zmieniłem dystrybucję linuxa (REDHAT 80) na nowszą (Aurox 10.2). na partycję z linuxem przeznaczyłem niewiele miejsca (4 GB). W późniejszym terminie doinstalowałem KDE. Teraz z całego serca pragę to usunąć (KDE), tylko, że mam taki problem - włączam menadżer do dodawania i usuwania programów, a tam przy KDE (oraz przy żadnym innym środowisku graficznym) niema tego zaznaczenia. No i niewiem co zrobić, żeby to usunąć. proszę o pomoc!

xis

  • Gość
(DE)Instalacja KDE
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-05-31, 23:09:13 »
2005-05-31 21:28:49 Neoo napisał:

> Mam taki problem: Niedawno zmieniłem dystrybucję linuxa (REDHAT 80) na nowszą (Aurox 10.2). na
 > partycję z linuxem przeznaczyłem niewiele miejsca (4 GB). W późniejszym terminie doinstalowałem
 > KDE. Teraz z całego serca pragę to usunąć (KDE), tylko, że mam taki problem - włączam menadżer
 > do dodawania i usuwania programów, a tam przy KDE (oraz przy żadnym innym środowisku
 > graficznym) niema tego zaznaczenia. No i niewiem co zrobić, żeby to usunąć. proszę o pomoc!

Spróbuj usunąć w konsoli używając polecenia 'rpm'.
Krótki poradnik:

rpm -qa | grep kde   (pokaże Ci listę pakietów związanych z kde)

rpm -e   (odinstalowuje pakiet)

Na pewno rpm będzie 'walczył', tzn upominał się o zależności, więc będziesz musiał pokombinować tak, żeby najpierw odinstalować pakiety zależne a dopiero na końcu te właściwe.

Zanim zaczniesz poczytaj 'man rpm', albo artykuł w dziale Artykuły/podstawy.