Nowe posty

Autor Wątek: Problemy z Konfiguracją ubuntu server 11.10 pod Ruter  (Przeczytany 3257 razy)

djwujek5555

  • Gość
Jestem tu nowy wiec witam wszystkich.Może ktoś z tego forum jest mi w stanie pomóc siedzę nad tym już 2 tyg praktycznie dzień i noc i ręce mi już opadają.Naczytałem się już wiele w necie i naoglądałem na YouTube,ale dalej nie działa to co bym chciał,ale do rzeczy.

- Komputer jako Sewer ( P4 3ghz 1gb ram dysk 40gb )
- 4 sieciówki ( 2 jako Wan i 2 jako LAN - narazie wykorzystane tylko 3 - 1 Wan i 2 LAN )

- Adresacja Lanu ( 192.168.0.1 - 1 lan; 10.0.0.1 - 2 lan i  wan 192.168.255.2 )

Udało mi się zainstalować na nim takie usługi jak ( Apache2;MySQL;phpmyadmin;proftp;opendchub )

- Serwer dhcp działa jak chce (  Raz działa na lanie 1 raz na 2 a najczęściej to wogole na żadnym.

Moje pytanie brzmi jak skonfigurować interfejsy sieciowe serwer dhcp żeby to w końcu zaczęło działać.Potrzebował bym tez udostępnić internet na te 2 karty sieciowe i zrobić podział  łącza najlepiej na IP i mac. ( Czytałem dużo na ten temat,ale nic konkretnego nie znalazłem ( Tak wiem Google twoim przyjacielem :) ,ale to tez przerabiałem.


Błagam pomóżcie.

A może jest ktoś w stanie mi to zrobić zdalnie ,albo choć wytłumaczyć czemu to nie chce diałac.

Pozdrawiam.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Problemy z Konfiguracją ubuntu server 11.10 pod Ruter
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-11-17, 00:51:19 »
Serwer działa również jako router? Skąd te 4 sieciówki, z serwera, czy jakiegoś osobnego urządzania? Ile komputerów masz w obu sieciach LAN? Może zamiast tworzyć dwie sieci, stwórz z jednej sieci dwie podsci. Adres WAN dostajesz od ISP, czy serwer takie IP przypisuje?

Pozdrawiam!

djwujek5555

  • Gość
Problemy z Konfiguracją ubuntu server 11.10 pod Ruter
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-11-17, 09:12:25 »
Witaj.
Tzn chciałbym żeby tak działał porostu ruter który mam już nie wyrabia i internet chodzi jak krew z nosa.4 sieciówki są w serwerze.To są 2 bloki po narazie parę kompów i dlatego chciałem na 2 oddzielnych kartach.IP przypisuje ISP po Adresie MAC a w przyszłości planuję dokupić internet u drugiego ISP i rozłożyć żeby jeden obsługiwał P2P a resztę pocztę i www .

Pozdrawiam