Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.  (Przeczytany 7716 razy)

martuha16

  • Gość
Witam, chciałabym wypróbować system Linux z pendrive czy też z płytki chodzi mi o wersje Live niech mi ktoś powie gdzie mogę znaleźć i jaką wersje w/w programu aby chodził bo wszystkie co do teraz miałam do nie uruchamiają się np,  

Knoppix -niby się ładuje nagle jakiś komunikat USB coś coś tam i tak zostaje nic się nie dzieje kolejny to Damn Small Linux tragedia jakaś nic nie można w nim zrobić bo niby się ładuje lecz zostaje czarny , cdlinux to samo ładuje się jakieś komunikaty nie po polsku i koniec nic więcej się nie da. Mam dosłownie dość wszędzie każdy piszę że to proste a tu normalnej wersji nie można znaleźć chodzi mi oczywiście o taką wersje gdzie mam mozille dostęp do internetu takie podstawy i fajnie jeśli był by po polsku bo stale się czyta jaki to Linux popularny a tu problem  z wersją po polsku na Live CD. dziękuje za pomoc. być może nie potrafię szukać.

npck

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-10-30, 20:59:05 »
Proponuję dopiero co wydany Magiczny Remix Magei 1 .

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-10-31, 00:15:21 »
Ja ze swojej strony polecam Ubuntu, jest łatwy w obsłudze i dostępność oprogramowania na tę dystrybucję jest dość spora. Ubuntu posiada również kreator dysków uruchomieniowych USB, kretor działa zarówno na zainstalowanym systemie, w systemie live, jak i w Windows, czyli można sobie wgrać Ubuntu na pendrajwa na Windowsie.

Co do twojego problemu, napisz może w jaki sposób ładujesz dowolną dystrybucję na pendrajwa, może znajdzie się odpowiedź na to, dlaczego nic nie działa. Napisz też na jakim sprzęcie uruchamiasz system, szczególnie jaka karta graficzna, ile pamięci RAM.

Pozdrawiam!

martuha16

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-10-31, 15:35:47 »
Więc jak uruchamiam Linux-a z płyty ładuje się wszystkie do pewnego czasu są wyświetlanie różne informacje itp tyle jest tego że ja nie jestem w stanie tego napisać i nagle system nie odpowiada nawet nie uruchamia się panel graficzny albo jest czarny ekran albo po prostu masę jak by sterowników które się ładują ale na tym koniec. Na płytę wypalam obraz ISO w nero i wtedy mam gotowy system, na pendrive uruchamiam za pomocą Deamont Tools i wtedy kopiuje te pliki .

A oto moje informacje o komputerze:

Nazwa: Intel Core Duo E7400
Procesor : 2,80 GHZ
Karta Grafiki Nvidia GeForce GTS 250 (1GB Ram)
Pamięć Ram: 8 GB
Dyski twarde 2  dysk1 = 300 GB dysk2 = 1 Terabajt
 Jesli chciałbyś jeszcze coś wiedzieć napisz bo nie wiem czy to dobrze napisałam wypróbuje twoją instalacje Ubuntu :) dziękuje.
I mam dwa systemy Windows jeden to Windows XP , drugi to Windows 7.

martuha16

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-10-31, 16:35:59 »
wiec zrobiłam tak jak mówiłeś pobrałam Linuxa Ubuntu zmieniłam język i uruchomiłam go sobie z CD (bez instalacji) nie uruchamia się mam taki komunikat:

140.726905 I/0 error on device fd0, logical block 0
152.894069 I/0 error on device fd0, logical block 0
pojawiają się kolejne takie błędy znaczy zmieniają się tylko te numery na początku. Co to znaczy? jak można w końcu normalną wersje uruchomić Live dla sprawdzenia, dodam że znalazłam wersje Windows mini i tu nie ma żadnych problemów wszystko śmiga , a chciałabym zobaczyć tego Linux sprawdzić go może by akurat się spodobał jak na razie jestem zniechęcona.

rilicek

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-10-31, 16:41:50 »
Spróbuj  openSuse LiveCD (Live KDE) - na początek spróbuj uruchomić z płyty.
http://software.opensuse.org/114/pl

Jak Ci się spodoba, będzie można pokombinować z USB.

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-10-31, 16:57:43 »
Cytuj
wiec zrobiłam tak jak mówiłeś pobrałam Linuksa Ubuntu zmieniłam język i uruchomiłam go sobie z CD (bez instalacji) nie uruchamia się mam taki komunikat:

140.726905 I/0 error on device fd0, logical block 0
152.894069 I/0 error on device fd0, logical block 0
Używasz może jeszcze stacji dyskietek? Jak wygląda układ / kolejność urządzeń startowych w BIOS?

martuha16

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-10-31, 17:52:11 »
Nie mam stacji dyskietek
 
Najpierw CD
Potem dysk twardy

martuha16

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-10-31, 17:53:35 »
Cytat: rilicek
Spróbuj  openSuse LiveCD (Live KDE) - na początek spróbuj uruchomić z płyty.
http://software.opensuse.org/114/pl

Jak Ci się spodoba, będzie można pokombinować z USB.
Wiesz troszkę duża ta wersja. Ale może jak nie będzie co to pobiore dziękuje,. Nazwa powinna być nie Live CD a Live DVD.

rilicek

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-10-31, 20:42:07 »
@martuha16
Na DVD jest pełna wersja instalacyjna.

Kliknij na obrazek z napisem Live KDE.
Tam będą linki do pobrania wersji LiveCD około 700MB.

PS.
Typową dystrybucją na pendrive jest Puppy Linux.
http://puppylinux.org/main/Overview%20and%20Getting%20Started.htm

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z linuksem, zacznij lepiej od dużych dystrybucji, typu openSUSE, Ubuntu itp

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-11-01, 02:21:20 »
Cytat: martuha16
WNa płytę wypalam obraz ISO w nero i wtedy mam gotowy system
Z tego co zaobserwowałem, większość osób nagrywająca iso na płytę przy pomocy Nero ma problem z uruchmieniem Linuksa z płyty.

Cytuj
na pendrive uruchamiam za pomocą Deamont Tools i wtedy kopiuje te pliki .
No i tu popełniasz błąd. Do tego celu używa się programów przygotowujących pendrajw do uruchmienia systemu z tego nośnika, np. Unetbootin.

Co do sprzętu problemem może być bar sterowników do karty graficznej. Jaki system uruchamiasz? 32- czy 64-bitowy?

Pozdrawiam!

martuha16

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-11-18, 20:21:11 »
Dziękuje wszystkim za porady, zainstalowałam Linux Ubuntu normalnie na dysku wszystko się uruchomiło niestety korzystać z niego nie będę już nie widzi mojej karty graficznej nie mogę nic oglądać co jest w FULL HD , po za tym nie łączy mi się z internetem automatycznie, wiem pewnie idzie to w jakiś sposób zrobić lecz to już dla mnie jest zbyt może nie trudne tylko meczące system nie dla mnie, Pozdrawiam i bardzo dziękuje za wszystkie porady.

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-11-19, 11:58:08 »
Szkoda bo linux jest wart poświęcenia trochę czasu na konfigurację. Będzie działał długo, szybko, żadnych wirusów i innych problemów windowsowych. Instalacja sterowników do twojej karty jest akurat bardzo prosta. Jeżeli chodzi o sieć, jeżeli korzystasz z routera, to przy instalacji systemu trzeba podać nazwę swojego komputera i sam wykryje sieć. Chętnie pomożemy...

Pozdrawiam.

martuha16

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-11-22, 08:15:18 »
Cytat: Czarodziej666
Szkoda bo linux jest wart poświęcenia trochę czasu na konfigurację. Będzie działał długo, szybko, żadnych wirusów i innych problemów windowsowych. Instalacja sterowników do twojej karty jest akurat bardzo prosta. Jeżeli chodzi o sieć, jeżeli korzystasz z routera, to przy instalacji systemu trzeba podać nazwę swojego komputera i sam wykryje sieć. Chętnie pomożemy...

Pozdrawiam.
Jeszcze się pobawiłam więc internet wykryty został , natomiast filmy mogę oglądac ale nie ma w nich dzwięku. Na pewno bym doszła kiedyś to tego ale no właśnie kiedyś nie chce juz mi sie cudować.  Dziękuje  za cierpliwosć:)

krawczs

  • Gość
Poszukuję Linuksa, który poprawnie uruchamia się z pendrajwa.
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-12-09, 17:12:46 »
A jaka karta? Może wystarczy zainstalować sterownik.