Nowe posty

Autor Wątek: Compiz Fusion Icon nie działa...  (Przeczytany 4685 razy)

sir_kane

  • Gość
Compiz Fusion Icon nie działa...
« dnia: 2011-10-23, 20:07:42 »
Jestem nowym użytkownikiem Linuxa Ubuntu 11.10, próbowałem zainstalować Compiz Fusion Icon wyczytałem że zmienia to środowisko graficzne Ububntu 2D który teraz mam w coś pięknego. Znalazłem sterowniki do grafiki, wszystko niby działa mi bez problemów jak do tej pory, zciągnąłem ów program Compiz Fusion Icon i gdy na niego klikam nic się nie dzieje. Możecie mi coś poradzić? Mam w miare nowy sprzęt Laptopa Sony Vaio z tamtego roku z procesorem Core 2 Duo 2,2 Ghz, 4 GB ramu i karta chyba coś Ati Radeon 4700. Proszę o jakąś podpowiedź :)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Compiz Fusion Icon nie działa...
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-10-23, 20:31:21 »
Do zmiany Unity 2D na Unity 3D nie potrzebny Ci jest Fusion Icon, wersję Unity zmieniasz przed logowaniem (sesja Ubuntu). Jeśli zainstalujesz sterowniki do grafiki z obsługą akceleracji 3D, to Unity 3D powinno działać bez problemu. Od siebie tylko dodam, że Unity 3D jest strasznie powolne (co prawda mam słabszy sprzęt, niż twój, może u Ciebie będzie lepiej), Gnome3 z Gnome Shell działa 100 razy lepiej.

Pozdrawiam!

sir_kane

  • Gość
Compiz Fusion Icon nie działa...
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-10-23, 20:34:10 »
mam wgrane sterowniki do grafiki, a przy logowaniu mam tylko możliwość wybrania Ubuntu i Ubuntu 2D

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Compiz Fusion Icon nie działa...
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-10-24, 09:42:12 »
Sesja Ubuntu to właśnie Unity 3D, o czym pisałem w pierwszym poście. Różnica pomiędzy Unity 3D, a Unity 2D jest taka, że pierwsze ma efekty graficzne (płynne przejścia, animacja minimalizacji itp.), a drugie ich nie posiada (różnica podobna jak w przypadku Vista/7 z Aero i bez Aero), jeśli chodzi o wygląd, to niczym się nie różnią te dwie wersje.

Pozdrawiam!