Nowe posty

Autor Wątek: W jaki sposób uruchomić Linuksa na Windowsie?  (Przeczytany 5236 razy)

sasadam

  • Gość
W jaki sposób uruchomić Linuksa na Windowsie?
« dnia: 2011-10-15, 19:46:45 »
witam, jestem poczatkujaym uzytkownikiem linuxa i niestety musze jeszcze kozystac z windowsa, zobaczylem bardzo fajne rozwiazanie problemu w pewnym filmie... tutaj link http://www.youtube.com/watch?v=zJp5LY6vcuc bardzo mnie interesuje spobob uzyskania takiego efektu... mianowicie mam windows 7 i chciałbym utworzyc na swoim komputerze po uruchomieniu windows nad przyciskiem start opcji konsoili z backtracka... bardzo was prosze o napisanie mi w jak najprostrzym jezyku jak to zrobic... bede bardzo wdzieczny za pewnego rodzaju b ardzo czytelny tutorial, mysle ze przysa sie to nie jednemu poczatkujacemu uzytkownikowi... z gory dziekuje adam

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
W jaki sposób uruchomić Linuksa na Windowsie?
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-10-15, 22:19:01 »
To jest po prostu wirtualna maszyna z Linuksem działająca na windowsie + włączona integracja okien.
Tu dokładnie jest VMWare, ale polecam VirtualBoxa.

Instalujesz maszynę, instalujesz na niej Linuksa, odpalasz, włączasz integrację pulpitu.

sasadam

  • Gość
W jaki sposób uruchomić Linuksa na Windowsie?
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-10-15, 22:31:33 »
nie wiem czy dobrze rozumie ... ze strony http://www.backtrack-linux.org/downloads/ sciagam plik vmware i poprotu otwieram ten plik na windows 7 i instaluje krok po kroku? nie usunie mi sie wtedy windows? czy trzeba jakies specjalne ustwaienia ustalic... i na koniec jak wlaczyc tą opcję" integracje pulpitow..wlemow?s 7? bez probodo czystej win. oraz ostatnie pytanie czy w razie jakis problemow bede mogl tą maszyne jakos usunac powraajac  tak jak pisalem jestem świerzakiem, wiec niec nie wiem... jeszcze :) z gory dzieki za odp

Ksanderon

  • Gość
W jaki sposób uruchomić Linuksa na Windowsie?
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-10-19, 09:48:45 »
najlepiej ściągnij sobie virtualbox, ściągnij obraz i normalnie zainstaluj bez gotowych "obrazów dysku twardego"(jest duży i system jest tak ustawiony jak ktoś lubi niekoniecznie może ci się spodobać).