Nowe posty

Autor Wątek: Konfiguracja serwera proxy, VPN w oparciu o Debiana.  (Przeczytany 2843 razy)

pawel25

  • Gość
Konfiguracja serwera proxy, VPN w oparciu o Debiana.
« dnia: 2011-11-03, 20:51:49 »
Witam was wszystkich serdecznie jest to mój 1 post i jestem nowym użytkownikiem forum.

Nie mogłem się zdecydować gdzie umieścić ten post, zdecydowałem się umieścić go tutaj bo stwierdziłem ze będzie tu bezpieczny.

No wiec przejdę do rzeczy, Chce się nauczyć Linux, wybrałem dystrybucję Debian, zamówiłem również książki o Debianie. Małymi krokami chce się przygotować zanim zainstaluję Debiana.

Debiana na początku będę chciał skonfigurować pod jeden z poniższych :
- serwer proxy
- serwer vpn
- serwer pptp

Powiem że potrzebuję takiego serwera głównie pod grę SilkroadOnline.
Firma Joymax wprowadziła limity IP dla większości państw. Chcę ten limit ominąć w jakiś sposób zapewne sam nie dam rady ale myślę że z waszą pomocą dam i za pomocą książek. Ominięci limitu jest możliwe ponieważ powstały Virtual Firmy które dorabiają się na graczach ja chciałbym natomiast ten serwer skonfigurować dla siebie i moich znajomych a ze mieszkam w USA mam limit 2 klientów na 1 IP. Sam kiedyś kupiłem takie proxy i przyznam ze działało dobrze ale tylko przez jeden miesiąc ponieważ wykupione było na 1 miesiąc. I zastanawiałem się wtedy jak oni to zrobili i chce dokonać tego samego dla domowych celów jak to się mówi.
Posiadam również router TP-Link TL-WE543G. próbowałem tam kombinować ale mi nie wyszło.
Bardzo bym prosił również o sprawdzenie TP-Link TL-WE543G czy jest tam możliwość zrobienia jakiegokolwiek ominięcia tego limitu. Dodam ze gra działa na portach 1020, 8888, zapewne jest ich więcej ale wiem zarazie o 2

Jeżeli wie ktoś cokolwiek na ten temat czyli ominiecie limitu IP proszę o pomoc.