Nowe posty

Autor Wątek: Chaos w wifi i nie tylko  (Przeczytany 2080 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Chaos w wifi i nie tylko
« dnia: 2011-10-04, 16:40:29 »
Pisze to, bo już mnie krew zaczyna zalewac.

===================WSTĘP=======================
Miałem w domu sieć zbudowana na dwóch ruterkach:
TP-Link oraz Pentagramie (Pentagram pobierał sygnał z tp-linka) - na obu wifi chodziło w miarę dobrze (kiedy chodziło) i po złapaniu wifi na moim lapku bez problemu łaczyło skype i pokazywało strony.

W domu u mamy jak tylko podłaczyłem kabelek od zwykłego neta logowało tylko skype. U mamy na opensuse (takim samym, jak mój) strony pokazywało bez problemu.

Teraz u siebnie wymieniłem tp-linka na Air Live (tp link srednio raz w tygodniu "gubił" konfigurację) w lapku moim skype sie loguje, ff stron nie pokazuje. Na kompie u sąsiada z windowsem zero problemów.

A teraz najlepsze.

Otóż spróbowałem złapac inną siec - KNetworkManager pokazał mi sieć, która miała mieć 100% zasięgu. nie udało się zalogować. zapodałem w konsoli iwlist scan - pokazał w tym samym momencie jakość 0/5 dla tego essidu
==================================================

Chodzi mi o to:

dlaczego przy jednych połączeniach otwierają się strony www, a przy  innych chodzi tylko skype.Dodam, że w tym czasie nie zmieniałem ustawień DNS.
Mój lapek to DELL Vostro 3300, system opensuse =================================EDIT===========================


Znalazłem winowajcę :-)

To plik /etc/resolv.conf

Tam właśnie w końcowej części jako pierwszy adres był podany adres tp-linka.
Wystarczyło zmienić to ip na ip obecnego routerka i www śmiga.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Chaos w wifi i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-10-05, 19:42:14 »
Mam router tp-linka i w opcjach WAN mam wpisane ręcznie adresy dns operatora. Z automatyczną konfiguracją tego parametru niezawsze dobrze hulało - to tak na przyszłość. Dns-y zawsze wklepuję w kompach z linuxem i wtedy są najmniejsze problemy z netem. Pozdrawiam

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Chaos w wifi i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-10-06, 19:36:07 »
Dzięki!
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji