Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie  (Przeczytany 23809 razy)

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #15 dnia: 2011-10-04, 11:41:40 »
Cytat: Minio
A co do cytowanego fragmentu, to jest przykładem uprawiania nauk społecznych w złym stylu. Mówiąc wprost -- to bełkot. Może w szerszym kontekście nabiera trochę sensu, ale szczerze w to wątpię.
:D

"Połowa książek na świecie kłamie, druga połowa się myli" :]

mateuszpwn

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #16 dnia: 2011-10-05, 12:08:54 »
Uwierz, ze w szerszym kontekscie nabiera sensu, zreszta cala ksiazka jest jak najbardziej godna uwagi.

mateuszpwn

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #17 dnia: 2011-10-25, 10:20:44 »
Widzę, że ciężko was rozruszać, więc może uderzę z innej strony
 Co sądzicie o Youtubie jako o narzędziu archiwizacji materialów wideo? Czy uważacie, że jest przydatny, że dobrze spełnia swoją rolę? Czy może rządzi nim nadmierny chaos i brak nad tym "archiwum" kontroli?
 Przytoczę tu fragment książki Jean Burgess i Joshua Greeka "YouTube. Wideo online i kultura uczestnictwa":
Cytuj
YouTube nie ma nic wspólnego z zasobem o walorze krytycznym, wchłania niemal wszystko (o ile nie natrafi na przeszkody związane z prawami autorskimi lub naruszeniem innych przepisów prawa). W dziele tym pomaga internetowej platformie wideo logika rozwoju systemów teleinformatycznych – koszty twardych dysków nieustannie maleją, i to nieliniowo, podobnie poprawiają się parametry łączy internetowych. W efekcie powstaje totalne archiwum wideo, które choć nie spełnia standardów zbioru krytycznego, to nikt się tym nie przejmuje. Podobnie, jak nikt nie przejmuje się specjalnie, że Wikipedię tworzą oświeceni amatorzy, a nie opancerzeni naukowymi tytułami eksperci.
 Oczywiście, formalnie ani Wikipedia, ani YouTube nie podważają merytorycznego sensu istnienia encyklopedii i wideotek profesjonalnych. Skutecznie jednak odciągają od nich użytkowników, którym zdecydowanie bardziej odpowiada nie tylko treść, lecz także forma oferowana przez popularne serwisy. Forma dostosowana do opisanych wcześniej potrzeb współczesnego człowieka. Dysonans między zasobami „oficjalnymi” a dostępnymi w YouTube będzie narastał.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #18 dnia: 2011-10-26, 00:24:28 »
YouTube przez wielu twórców muzyki czy filmów traktowany jest jako kanał dystrybucyjny swojej twórczości. Bardzo prosty przykład, telewizja przestała puszczaczać od pewnego czasu utwory hiphopowców, żeby się w jakikolwiek promować, wykorzystują oni do tego właśnie YouTube i całkiem nieźle im to wychodzi, z korzyścią dla obu stron, ja mogę legalnie korzystać z treści danego wydawcy, a artysta ma darmową promocję swoich utwór, nie musi płacić stacjom telewizyjnym i radiowym za puszczanie ich utworów.

Pozdrawiam!

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #19 dnia: 2011-10-26, 20:47:03 »
Odnośnie zamieszczonego cytatu dwa posty wyżej:

YouTube z pewnością nie jest antologią filmów tworzoną przez specjalistów. To jednak nie wyklucza tego, ze ktoś może na YouTube założyć dobry kanał i umieszczać tam tylko filmy wg krytycznego klucza - vide kanał Watykanu.

I to jest dobre, ze nie musisz wchodzić na stronę główną youtube i oglądać zamieszczonego tam badziewia, tylko od razu na stronę takiego kanału i oglądać tylko to, co ma w sobie wartość.

YouTube jest jak cały internet - w tym szambie można znaleźć perły. Kwestia kto czego szuka i jak szuka.

Co do głównego tematu wątku nie ma się co obrażać na technikę - inaczej dalej byśmy mieli "kwadratowe kółka". Po prostu - człowiek powinien traktować technikę jako narzędzie, a nie jako bóstwo i wtedy technika nie przyniesie mu szkody.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Pisarz

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #20 dnia: 2011-10-27, 10:21:41 »
Cytat: mateuszpwn
Czy uważacie, że takie zjawiska jak hacking, YouTube czy wreszcie telefonia komórkowa mają na nas i na otaczający nas świat pozytywny wpływ?
Hacking szczególnie wywiera pozytywny wpływ na świat :D

mateuszpwn

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #21 dnia: 2011-12-07, 12:36:28 »
Niezaprzeczalnie, ale w jaki sposób? :>

Ksanderon

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #22 dnia: 2011-12-20, 18:29:14 »
Proponuję poczytać o gnu, fsf etc.

prapis

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #23 dnia: 2011-12-26, 14:42:25 »
co to jest gnu?

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #24 dnia: 2011-12-26, 15:14:39 »

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #25 dnia: 2011-12-26, 15:51:34 »
Cytat: prapis
co to jest gnu?
Taka antylopa :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Genia

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #26 dnia: 2012-02-08, 19:47:01 »
Największy wpływ na nasze życie ma telefonia komórkowa. Ten wynalazek pozbawil nas niezależności i prywatności dając nam w zamian fikcyjne poczucie "pozostawania w  kontakcie". Ludziom się wydaje ze rozmowa telefoniczna może zastąpić spotkania w 4 oczy ale to nieprawda.

Evilus

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #27 dnia: 2012-05-27, 20:24:42 »
Cytat: mateuszpwn
Głównie o to mi chodzi, mianowicie dzisiaj bardzo ciężko zachować równowagę miedzy normalnymi kontaktami a kontaktami wirtualnymi. Ludziom przychodzi z trudem wyjście poza ramy Facebooka czy innych protali społecznościowych, i to jest zdecydowanie minus całej sytuacji.
O - właśnie to :)

Co prawda mam 16 lat ale wam coś opowiem:

Wycieczka do Warszawy. Kumple z innej klasy mają komórki/smartfony w łapach i cały czas gadają co się dzieje na Facebooku. Cały czas. Paranoja. Nie mam konta na FB i olewają mnie, wyzywają od ciot itp. Smieszni są.

Ja właśnie jestem szczęśliwy że nie posiadam konta na Facebooku. To jest całkowite pozbawienie prywatności i poczucia bezpieczeństwa.

Pozdrawiam.

xavery

  • Gość
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #28 dnia: 2012-05-29, 12:26:18 »
Cytat: Evilus
Co prawda mam 16 lat ale wam coś opowiem:

Wycieczka do Warszawy. Kumple z innej klasy mają komórki/smartfony w łapach i cały czas gadają co się dzieje na Facebooku. Cały czas. Paranoja. Nie mam konta na FB i olewają mnie, wyzywają od ciot itp. Smieszni są.
Ja bym powiedział, że są żałośnie prymitywni.
Tym co napisałeś przywracasz mi wiarę w resztki inteligencji współczesnej polskiej młodzieży.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« Odpowiedź #29 dnia: 2012-05-31, 22:01:51 »
Cytat: xavery
Tym co napisałeś przywracasz mi wiarę w resztki inteligencji współczesnej polskiej młodzieży.
Mnie też :)

@Evilus
Zaproś tych cwaniaczków do mnie w Sudety, a ja im przywrócę poczucie życia w realu poprzez małą szkołę przetrwania pod moim nadzorem.
he he he
---edit
taki mały OT z mojej strony ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version