Nowe posty

Autor Wątek: firefox i thunderbird na debianie  (Przeczytany 5837 razy)

  • Gość
firefox i thunderbird na debianie
« dnia: 2011-08-24, 11:45:34 »
jak wyżej, czy można na debianie mieć repo z firefoxem i thunderbirdem? Bo nie chce iceweasel... Ktoś mógłby podać link do niego, jeżeli jest?

  • Gość
firefox i thunderbird na debianie
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-08-24, 14:39:07 »
Wydaje mi się że Mozilla kiedyś udostępniała, ale nie mogę nic znaleźć na ten temat. Najwyraźniej już nie udostępniają albo bardzo głęboko to schowali.

Ale jaki jest problem z Iceweaselem? W testingu jest 5.0, w Sidzie jest 6.0, czyli najnowsza stabilna. Przez pierwsze kilka miesięcy od wydania Squeeze faktycznie w repozytoriach Debiana była przestarzała wersja, ale teraz jest już wszystko w porządku. Poza tym nie widzę raczej powodu żeby chcieć Firefoksa zamiast Iceweasela.

Oczywiście możesz ściągnąć zbudowany pakiet ze strony Mozilli, powinien ruszyć na Debianie bez najmniejszych problemów. Ale wtedy sam musisz dbać o aktualizacje.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
firefox i thunderbird na debianie
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-08-24, 18:47:39 »
Też nie widzę powodu, żeby nie używać Iceweasela.

Wersja 6 pojawiła się w Sidzie 2 dni po oficjalnej premierze. Polski pakiet językowy po kolejnym dniu. Więc z aktualizacjami jest bardzo dobrze.

mario@

  • Gość
firefox i thunderbird na debianie
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-08-26, 18:18:35 »
Cytat: Minio
Oczywiście możesz ściągnąć zbudowany pakiet ze strony Mozilli, powinien ruszyć na Debianie bez najmniejszych problemów. Ale wtedy sam musisz dbać o aktualizacje.
Oba programy mają opcje sprawdzania czy dostępne są nowe wersje i w razie potrzeby są one samoczynnie pobierane oraz instalowane, więc o nic nie trzeba dbać.

  • Gość
firefox i thunderbird na debianie
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-08-26, 21:24:27 »
Uruchamiasz przeglądarkę jako root? Bo wystarczy że ktoś ma dwóch użytkowników na komputerze.

Po to jest repozytorium, żeby z niego korzystać.

Ksanderon

  • Gość
firefox i thunderbird na debianie
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-09-03, 19:47:45 »
wiem że istnieją bacporty do najnowszego firefoxa. Ale nie nie korzystam bo na słabeuszach korzystam z opery a na mocniejszym sprzęcie z chrome.